Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Organic Matter - Undead Garden
Jaar van release: 2007
Label: eigen beheer
Organic Matter - Undead Garden
Een tijdje geleden werd de Nederlandse death metalband (“We proberen er death metal van te maken.“ – Ruben) Organic Matter opgericht. Eerder dit jaar werd het laatste lid van dit vijftal aangetrokken en nam de band hun eerste demo Undead Garden op. Mogelijk hebben jullie al kennis gemaakt met deze heren, want ze stonden eerder dit jaar op het podium in Baroeg, Rotterdam.

De band doet zijn best om een interessant stuk death metal met black-invloeden neer te zetten, maar slaagt hier nog niet goed in. Hoewel de band zeker wat kwaliteiten in huis heeft, is het vanaf de eerste tonen duidelijk dat we hier te maken hebben met een beginnende band. Er zal nog flink gesleuteld moeten worden aan de enigszins simplistische teksten en hun songstructuren. Daarnaast heeft de zanger ook nog niet de volwassenheid van stem bereikt die je bij de ‘gevestigde orde’ hoort, maar gezien de jonge leeftijd van het bandlid mag hem dit zeker niet aangerekend worden.

Undead Garden telt drie nummers met daarbij een overbodige en niet passende intro en een outro. Burning Legion is een aardig mid-tempo nummer, maar biedt weinig verrassends. Hoewel de lichte versnelling en de verandering van toon later in het nummer leuk gedaan zijn, was wat meer afwisseling toch leuk geweest. Ook het gitaarspel wat je op de achtergrond hoort, had wel iets strakker gemogen. Het komt een beetje rommelig op me over. Embrace is een beetje van hetzelfde laken een pak, maar dan beter. Het nummer is wat luchtiger door de speelse riffs die er af en toe uitschieten, maar helaas vallen de simplistische teksten hier te veel op. Het “genocide”-gebral komt nogal puberaal over en doet afbreuk aan de rest van het nummer. Het meest volwassen nummer op deze demo is duidelijk Emotion Quest. Wederom mid-tempo met een basis van stevige riffs en daar overheen twee typen vocalen. Ook hier vallen de speelse riffs, die ook te horen waren in Embrace, weer op. Op wat eentonigheid na, valt op dit nummer niet veel aan te merken.

Of Organic Matter ooit het niveau van een ‘lokale band’ zal ontstijgen, durf ik niet te zeggen. Echter, proberen kan geen kwaad en in dit licht wil ik ze dan ook zeker aanraden veel te oefenen voordat ze de podia opzoeken. Succes!

Tracklist:
1. Intro
2. Burning Legion
3. Embrace
4. Emotion Quest
5. Outro

Score: 60 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 9 oktober 2007

Organic Matter - Undead Garden
Reactie van Cees op 09-10-2007 om 10:33u
Score: 7 / 100

Hey,

Namens Organic Matter,

Harstikke bedankt voor de Review. Goede kritiek! We gaan hier zeker iets aan doen!

Cheers,
Cees

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.