Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Moody (Evanescence) - 45
  • Bryan Hipp (Brutality)† - 58
  • Christopher Bradley (Beneath The Massacre) - 43
  • Luis Moya (Poema Arcanus) - 52
  • Morie "Heath" Hiroshi (X Japan) - 58
  • Steve Riley (L.A. Guns)† - 70
  • Steven Adler (Guns N' Roses) - 61

Vandaag overleden:
  • Barry Goldberg (The Electric Flag) - 2025
  • Rhett Forrester (Riot) - 1994
Review

Saltatio Mortis - Aus Der Asche
Jaar van release: 2007
Label: Napalm Records
Saltatio Mortis - Aus Der Asche
Het Duitse Saltatio Mortis is sinds 2001 hard aan de weg aan het timmeren en heeft met Aus Der Asche alweer haar zesde studio-album afgeleverd. Voorheen leverde de band ieder jaar een nieuw album af, maar voor deze plaat heeft Saltatio Mortis twee jaar uitgetrokken. Dit betekent voor de fans natuurlijk een extra jaar wachten, maar het resultaat mag er zijn!

Ik zou nu natuurlijk het geluid van Saltatio Mortis kunnen omschrijven, maar ik kan ook gewoon vergelijkbare bands als In Extremo, Tanzwut, Subway To Sally en Schandmaul noemen. Saltatio Mortis is weinig origineel wat dat betreft, maar de middeleeuwse rock van de band is wel prima uitgevoerd. Middeleeuwse instrumenten zoals fluiten en doedelzakken worden verweven met rock en metal. Saltatio Mortis onderscheidt zich van eerdergenoemde bands door meer de hoek van de metal op te zoeken. Nummers als Koma en Wirf Den Ersten Stein laten de zwaardere kant van middeleeuwse rock horen. Toch blijft altijd de vrolijkheid en het enthousiasme van de band doorklinken. Langzamere nummers zijn er ook, bijvoorbeeld Nichts Bleibt Mehr, maar naar mijn mening kan Saltatio Mortis beter uit de voeten met de zwaardere, hardere en snellere nummers.

Uitschieters van dit album zijn Prometheus, Sieben Raben en Choix Des Dames. Dit laatste nummer valt extra op, omdat dit het enige franstalige nummer op de plaat is. Catchy refreinen, heerlijke riedeltjes en galmende doedelzakken zijn trefwoorden voor deze nummers en de rest van de plaat! Na twee keer luisteren, is Aus Der Asche al mee te zingen en ook de productie is dik in orde.

Liefhebbers van Duitse folk rock/metal kunnen dan ook tevreden zijn met dit nieuwe werkje van Saltatio Mortis. Op de voorkant van de hoes staat een prachtige feniks, die terugslaat op de titel. Dit fabeldier staat voor herrijzenis. Ik heb geen idee waar Saltatio Mortis van herrezen zou moeten zijn, maar Aus Der Asche is wel een absolute aanrader voor iedere liefhebber van dit genre! Voor de echte liefhebber bevat de limited edition overigens nog een bonus track: Falsche Freunde.

Tracklist:
1. Prometheus
2. Spielmannsschwur
3. Uns Gehört Die Welt
4. Sieben Raben
5. Vaulfen
6. Irgendwo In Meinem Geiste
7. Koma
8. Wirf Den Ersten Stein
9. Tod Und Teufel
10. Choix Des Dames
11. Worte
12. Kelch Des Lebens
13. Nichts Bleibt Mehr
14. Falsche Freunde (Bonus Track)

Score: 87 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 3 oktober 2007

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.