Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Saltatio Mortis - Aus Der Asche
Jaar van release: 2007
Label: Napalm Records
Saltatio Mortis - Aus Der Asche
Het Duitse Saltatio Mortis is sinds 2001 hard aan de weg aan het timmeren en heeft met Aus Der Asche alweer haar zesde studio-album afgeleverd. Voorheen leverde de band ieder jaar een nieuw album af, maar voor deze plaat heeft Saltatio Mortis twee jaar uitgetrokken. Dit betekent voor de fans natuurlijk een extra jaar wachten, maar het resultaat mag er zijn!

Ik zou nu natuurlijk het geluid van Saltatio Mortis kunnen omschrijven, maar ik kan ook gewoon vergelijkbare bands als In Extremo, Tanzwut, Subway To Sally en Schandmaul noemen. Saltatio Mortis is weinig origineel wat dat betreft, maar de middeleeuwse rock van de band is wel prima uitgevoerd. Middeleeuwse instrumenten zoals fluiten en doedelzakken worden verweven met rock en metal. Saltatio Mortis onderscheidt zich van eerdergenoemde bands door meer de hoek van de metal op te zoeken. Nummers als Koma en Wirf Den Ersten Stein laten de zwaardere kant van middeleeuwse rock horen. Toch blijft altijd de vrolijkheid en het enthousiasme van de band doorklinken. Langzamere nummers zijn er ook, bijvoorbeeld Nichts Bleibt Mehr, maar naar mijn mening kan Saltatio Mortis beter uit de voeten met de zwaardere, hardere en snellere nummers.

Uitschieters van dit album zijn Prometheus, Sieben Raben en Choix Des Dames. Dit laatste nummer valt extra op, omdat dit het enige franstalige nummer op de plaat is. Catchy refreinen, heerlijke riedeltjes en galmende doedelzakken zijn trefwoorden voor deze nummers en de rest van de plaat! Na twee keer luisteren, is Aus Der Asche al mee te zingen en ook de productie is dik in orde.

Liefhebbers van Duitse folk rock/metal kunnen dan ook tevreden zijn met dit nieuwe werkje van Saltatio Mortis. Op de voorkant van de hoes staat een prachtige feniks, die terugslaat op de titel. Dit fabeldier staat voor herrijzenis. Ik heb geen idee waar Saltatio Mortis van herrezen zou moeten zijn, maar Aus Der Asche is wel een absolute aanrader voor iedere liefhebber van dit genre! Voor de echte liefhebber bevat de limited edition overigens nog een bonus track: Falsche Freunde.

Tracklist:
1. Prometheus
2. Spielmannsschwur
3. Uns Gehört Die Welt
4. Sieben Raben
5. Vaulfen
6. Irgendwo In Meinem Geiste
7. Koma
8. Wirf Den Ersten Stein
9. Tod Und Teufel
10. Choix Des Dames
11. Worte
12. Kelch Des Lebens
13. Nichts Bleibt Mehr
14. Falsche Freunde (Bonus Track)

Score: 87 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 3 oktober 2007

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.