Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
  • 29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
Geen concerten bekend voor 23-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Holmes (W.A.S.P.) - 68
  • Chuck Billy (Testament) - 64
  • Esben Willems (Monolord) - 53
  • Frédéric Leclercq (Dragonforce) - 48
  • Glenn Danzig (Misfits) - 71
  • Heiko Spaarmann (Povertys No Crime) - 50
  • Joey Allen (Warrant) - 62
  • Paul "Bonehead" Arthurs (Oasis) - 61
  • Peter Knight (dirigent)† - 109
  • Randy Jackson (Journey) - 70
  • Ryan Clark (Demon Hunter) - 47
  • Steve Shelley (Sonic Youth) - 64

Vandaag overleden:
  • Max "Mad Max" Varnier (Worship) - 2001
  • Mick Ralphs (Bad Company) - 2025
  • Pete Quaife (The Kinks) - 2010
Review

Eden's Curse - Eden's Curse
Jaar van release: 2007
Label: AFM Records
Eden's Curse - Eden's Curse
Basgitarist Paul Logue (Cry Havoc) en zanger Michael Eden kwamen in januari 2006 bij elkaar om honderden uren te discuseren en creatief te zijn alvorens ze een plan van aanpak zouden gaan maken over de nieuw te vormen band. Ze wisten zeker dat ze samen een onstopbare kracht zouden vormen met muziek die grenzen zou overschrijden en mensen aan het denken zouden zetten! Nee, dit zijn niet mijn woorden na het horen van het de van Eden’s Curse, maar zo begint het promopraatje op de cd. Een band die met stevige hardrock waar we wel meer van hebben, zal wel eens eventjes de wereld gaan veranderen. Ja, tuuuuurlijk!

Na zoveel hoogspraak jeukten mijn handen om dit album af te kraken. Maar dit debuut is een verdomd goede plaat geworden en daar kan ik simpelweg niet omheen. Niks baanbrekends of zo, maar gewoon zeer goed uitgevoerde hardrock met een stel bekwame muzikanten. De heldere productie is in handen van Dennis Ward. En de nummers mogen er zijn. Judgement Day begint vel met vele gitaarsoli, Eye Of The World is een goede meezinger en Stronger Than The Flame is als mid-tempo beuker een lekker riff-georienteerd nummer. Met The Fallen King krijgen we een episch nummertje voorgeschoteld en er staan een paar leuke ballades op de cd.

Er is dus weinig mis op dit debuut van Eden’s Curse. Alles klopt wel aardig en er zingt een goede zanger. Alleen komen er in de songstructuren weinig tot geen verrassingen voor. Je weet wat je kan verwachten en dat is op zich ook goed. Maar om nog op het begin terug te komen, deze muziek zal zeker weten geen grenzen overschrijden en mensen aan het denken zetten. Eden’s Curse is gewoon een goede band voor de liefhebber van stevige en goed uitgevoerde heavy rock.

Tracklist:
1. Book Of Life...
2. Judgement Day
3. Eyes Of The World
4. Stronger Than The Flame
5. The Voice Inside
6. After The Love Is Gone
7. Fly Away
8. What Are You Waiting For
9. Eden's Curse
10. Don't Bring Me Down
11. Heaven Touch Me
12. The Bruce
13. Fallen King
14. We All Die Young

Score: 80 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 18 september 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.