Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benjamin Voiseux (Dreamlost) - 44
  • Bono (U2) - 66
  • Danny Carey (Tool) - 65
  • Donovan - 80
  • Egan O'Rourke (Daylight Dies) - 47
  • Joonas Jope Koto (To/Die/For) - 52
  • Luis Barros (Tarantula) - 58
  • Manu Liira (Paganus) - 43
  • Richard Patrick (Filter) - 58
  • Roberto Messina (Alkemyst) - 49
  • Walter Hoeijmakers (Roadburn-festival) - 61

Vandaag overleden:
  • David Wayne (Metal Church) - 2005
Review

Airborn - Against The World
Jaar van release: 2002
Label: Remedy Records
Airborn - Against The World
Dit is de debuut cd van een nieuwe Italiaanse power metal groep genaamd Airborn. Verwacht echter geen symfonische en complexe muziek zoals landgenoten Labyrinth of Rhapsody. De groep speelt namelijk typische Duitse power metal in het straatje van Iron Savior, Gamma ray en Primal fear.

Deze groep is in ’96 opgericht door zanger/gitarist/ keyboardspeler Alessio Perardi die alle nummers (muziek en teksten) van dit album schreef. Zoals al eerder vermeld speelt de groep typische Duitse metal en om die reden heeft de groep gekozen om met de bekende producer Piet Sielck (zanger/gitarist Iron Savior) te werken. De productie van dit debuutalbum is dus zeker in orde. Alhoewel ik vind dat Piet Sielck de groep geen eigen gezicht heeft kunnen meegeven omdat de cd te veel herinneringen oproept aan zijn eigen groep (vooral het gitaarwerk en de koortjes zijn idem aan een willekeurig Iron Savior album).

Ik ga toch eventjes de nummers overlopen. De cd begint met de intro ‘Infernal machine’ dat op het einde van dit cd’tje nog eens terugkeert. Wel een fraai intro maar er is muzikaal geen enkel verband met het volgende nummer. Zo begint de cd al een beetje ‘geknutseld’. Het eerste echte nummer van dit album, en tevens het titelnummer, is een snel power metal nummer dat mij sterk aan Freedom call doet denken, net zoals het tweede nummer ‘Born to fly’ dat ook herinneringen oproept aan deze Duitse groep. ‘The hero’ is een fijn ‘catchy’ nummer dat dan weer sterk doet denken aan Iron Savior. Daarna volgt ‘Projectyle’ waar de laatste twee minuten vol zitten met knappe (snelle) gitaar en keyboard solo’s. ‘Cry now’ daarentegen is dan weer een saaie en nietszeggende ballade. Dan komen we aan met het slechtste nummer van de cd namelijk ‘New hope’ waar een draak van een riff in zit die het gehele nummer verknoeit. Hierna volgen nog enkele typische power metal tracks waarvan enkel nog ‘Wings’ opvalt omdat het volledig is ingezongen door producer Piet Sielck.

Conclusie; een jonge talentvolle groep (vooral de solo’s zijn soms zeer knap) die hoorbaar vol enthousiasme speelt maar doordat de nummers niet echt zeer sterk zijn, en doordat de groep totaal geen eigen gezicht heeft, valt dit cd’tje toch een beetje tegen. Maar de echte power metal liefhebber die het genre op de voet volgt moet dit album toch eens een luisterbeurt geven, want, geloof mij, er komen veel mindere cd’s uit in dit genre.

Tracklist:
1. Infernal machine (intro)
2. Against the world
3. Born to fly
4. The hero
5. Projectyle
6. Cry now
7. New hope
8. Wings
9. Return to the sky
10. No more kings
11. Sky city
12. Infernal machine 2 (outro)

Ik wil nog eventjes vermelden dat er nog een digi pack versie van dit album is met daarop nog een extra nummer getiteld ‘Freedom to the world’; een goed midtempo power metal nummer. Op die digi pack vind je ook een cd-romgedeelte. Op de cd-rom staat een grappige video van het nummer ‘The hero’. En wie nog wat zoekt kan nog foto’s en een mp3 track getiteld ‘Heavy metal bubble’ vinden die bewijzen dat de groep ook gevoel voor humor heeft.

Score: 70 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 22 september 2002

Meer Airborn:

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.