Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 12-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mailänder (Brainstorm) - 55
  • Ben Kenney (Incubus) - 49
  • Claudio Sanchez (Coheed And Cambria) - 48
  • Guy Speranza (Riot)† - 70
  • J.D. Kimball (Omen)† - 68
  • Leonard Chess (Chess Records)† - 109
  • Minoru Niihara (Loudness) - 66
  • Roy Khan (Kamelot) - 56
  • Steve "Nachtgarm" Marbs (Negator) - 45
  • Steve Harris (Iron Maiden) - 70

Vandaag overleden:
  • Clive Burr (Iron Maiden) - 2013
  • Michael Hossack (The Doobie Brothers) - 2012
Review

Thee Maldoror Kollective - Pilot (Man With The Meat Machine)
Jaar van release: 2007
Label: Code666

Thee Maldoror Kollective - Pilot (Man With The Meat Machine)

Twintig jaar geleden maakte de band Naked City furore in de underground scene van New York. Deze band onder leiding van saxofonist John Zorn maakte crossover muziek die enorm leunde op jazz, rock, maar ook ambient en meer. Ze waren enorm vooruitstrevend voor hun tijd, zelfs zo vooruitstrevend, dat ze vandaag de dag nog modern in de oren klinken. Tegenwoordig is crossover hip en stikt het van de bands die hetzelfde doen als Naked City twintig jaar terug. Thee Maldoror Kollective is een van die bands. Hoewel er natuurlijk iets andere stijlen van muziek gebruikt zijn, en het nog net iets moderner klinkt, doen zij zonder enige twijfel hetzelfde trucje als het eerdergenoemde Naked City, maar vertonen ook overeenkomsten met bands als Estradasphere en Sleepytime Gorilla Museum. Hun album Pilot (Man With The Meat Machine) is dan ook een enorm afwisselend plaatje geworden.

Hoewel er veelal op metal en industrial wordt voortgeborduurd met zware gitaren en en een sterke ritmiek, horen we ook stukjes jazz terug die direct teruggrijpen naar de muziek van een al eerdergenoemde band, triphop en zelfs wat new wave. Over het algemeen zijn alle nummers even sterk, en loopt het album aan een stuk door. Echte uitschieters zijn er niet te vinden, tenzij je plotselinge stijlwisselingen als ankerpunten neemt, want dan springt het enige echt vocale nummer The Night Mr. Clenchman Died erg op. Meteen erg knap hoe ze daar de eerdergenoemde new wave in zowel muziek als zang hebben weten te verwerken met een enorm beklemmender sfeer.

Dit plaatje van ‘TMK’ is leuk, maar had wel iets origineler gekund. Het heeft nu wel erg veel weg van andere bands in het ‘genre’ waardoor het wat aan kracht verliest. Buiten dat is dit een leuk album voor iedereen die eens kennis wil maken met het fenomeen crossoverbands en is het vermakelijk voor de doorgewinterde luisteraar, want aan sfeer is er op dit schijfje geen gebrek, en daar gaat het toch uiteindelijk om.

Tracklist:
1. Exile (In Serenity)
2. Microphones & Flies
3. Zombie Children Do Synthetic Dreams
4. Welcome To The Golden Dove Society!
5. The Night Mr. Clenchman Died
6. Pilot Part 1
7. Pilot Part 2
8. Pilot Part 3
9. A Gasoline Hero

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 15 februari 2007

Meer Thee Maldoror Kollective:

Thee Maldoror Kollective - Pilot (Man With The Meat Machine)
Reactie van HYPNOS op 22-02-2007 om 13:32u
Score: 90 / 100

THEE MALDOROR THEEEEEEEEEEEEE niet THREE

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.