Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Wizard - Goochan
Jaar van release: 2007
Label: Massacre Records

Wizard - Goochan

The Magic Circle was een redelijk album dat er, gehinderd door de matige productie, niet in slaagde echt lang te blijven hangen. Zonde, want een kwaliteitsband als Wizard kwam op deze manier niet tot haar recht. Stevige oldschool power/speed metal heeft een sterke productie nodig die de juiste vibe heeft (‘ik noem het Schwung’). Met Goochan revancheren de verdedigers van het ware metal geloof zich gelukkig op een bijzonder overtuigende manier.

Net als genregenoten Grave Digger lijkt Wizard de smaak van het concept album te pakken te hebben gekregen. Na het in 2003 verschenen Odin grijpt men ook nu naar een niet bijster interessant, maar toch vermakelijk verhaal over buitenaardse wezens die de aarde in hun bezit hebben en worden bevochten door magiërs die hun natuurkrachten inzetten. Zoals een echte power metal band betaamd komen daar vanzelfsprekend ook draken bij kijken en zijn verwijzigen naar de Apocalypse nooit ver weg.

Gelukkig draait het bij dit genre niet om het intellectuele gehalte van de lyrics, maar om de muziek. En het moet gezegd worden, dit album rost als een tiet! Gezegend met een uitstekende productie waar de alles omverblazende drums en baslijnen een prima fundering leggen voor de strakke riffs, solo’ en Sven D’Anna’s indrukwekkende stemgeluid, is Goochan een album geworden wat de aandacht 54 minuten lang vasthoud. Zo horen we bijvoorbeeld op een nummer als Lonely In Desert Land experimentele moderne effecten, worden we op Dragon’s Death gedwongen onze nekspieren los te gooien en zullen we allemaal meebrullen met Sword Of Vengeance.

Zolang Manowar nog steeds geen nieuw album heeft afgeleverd en Hammerfall voor sommigen nog steeds te soft is, zal Wizard zeker gehoor vinden bij het spijkerjas/patches dragende metalvolk. Wat het nieuwe jaar ons ook mag brengen, Goochan is een perfecte power/speed metal plaat om te beginnen: een absolute aanrader!

Tracklist:
1. Witch Of The Enchanted Forest
2. Pale Rider
3. Call To The Dragon
4. Children Of The Night
5. Black Worms
6. Lonely In Desert Land
7. Dragon’s Death
8. Sword Of Vengeance
9. Two Faces Of Balthasar
10. Return Of The Thunder Warriors

Score: 86 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 31 januari 2007

Wizard - Goochan
Reactie van Marco op 14-02-2007 om 11:58u
Score: 91 / 100

Een geweldige cd! Zoals al in de review staat, op sommige nummers experimenteel, maar dat houdt dit album juist zo interessant. De eerste keer was wel even wennen, maar daarna is het lastig de cd uit de speler te krijgen. een dikke 9!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.