Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalcover van A-Ha’s jarentachtighit Take On Me?

A Hero For The World [2024]
Cipher [2017]
Déhà [2020]
Emil Bulls [2001]
Fueled By Fear [2026]
Incursed [2017]
Iron Savior [2026]
Jonathan Young & SixteenInMono [2019]
Leo [2014]
Leprous [2025]
Mägo De Oz [2006]
Mortemia & Marcela Bovio [2026]
MxPx [1995]
Northern Kings [2008]
Otu [in Rammstein-stijl, 2025]
Otu [in System Of A Down-stijl, 2022]
PelleK & ERock [2014]
Posehn & guests [2019]
Reel Big Fish [1996]
Thy Sanatorium [2026]
Triphon [2014]
Vision Divine [2002]
Weezer [2019]
Worgohm [2025]
een andere coverversie

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
  • 30 juni:
  • The Black Crowes
  • 1 juli:
  • The Black Crowes
  • 2 juli:
  • Masacre en Dauthuz
  • 3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
  • 4 juli:
  • Bold, Contention en Clique
  • PPTA en Plusminus
  • Regressive Hypnosis, Seventh Dimension en Incidense
  • 5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Dokken (Dokken) - 73
  • Henri Vahvanen (Battlelore) - 43
  • Ian Paice (Deep Purple) - 78
  • John Svensson Rehnström (Faithful Darkness) - 38
  • Jürgen "Ventor" Reil (Kreator) - 60
  • Kevin Shirley (producent) - 66
  • Laura Macrì (MaYaN) - 36
  • Marco Schomas (Finsterforst) - 43
  • Mika Ahtiainen (To/Die/For) - 54
  • Patrick Meehan (manager) - 78
  • Peter Hobbs (Hobbs Angel Of Death)† - 65
  • Sakis Tolis (Rotting Christ) - 54
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood)† - 46
Review

Divine Fire - Into A New Dimension
Jaar van release: 2006
Label: Rivel Records
Divine Fire - Into A New Dimension
Deze Zweedse band van o.a. Narnia bandlid Christian Rivel wist in het verleden al te overtuigen met twee hele leuke albums.
De christelijke power metal formatie gooit het op deze plaat niet over een andere boeg, maar heeft het geluid van eerdere albums geperfectioneerd en nog verder uitgediept.

En dat mag absoluut gehoord worden. Deze plaat is een knaller. Ondanks dat ik zelf niet heel erg gecharmeerd ben van de religieuze thematiek, kan ik alleen maar respect hebben voor deze heren. Zonder zich iets aan te trekken van de enorme hoeveelheden andere bands, hebben ze dit keer een daverende klapper weten te produceren.
De band trapt al groots af na het intro, met het majestueuze Passion & Fire. Gierende gitaren, spetterende syntpartijen en natuurlijk hoog zangwerk gaan hand in hand in een prettige grootse orkestrale sound.
Elk nummer valt wel in die bewuste stijl, maar dankzij de fantastische arrangementen en de heerlijke rol die is weggelegd voor gitaren en keyboards, weet de band de boel continue spannend te houden. Hoogtepunt vormt daarin toch wel het epische The Final Victory. Heerlijk om weer eens een behoorlijk originele power metal plaat te horen die hoorbaar met veel passie in elkaar is gezet. De productie is overdonderend, het vakmanschap uitstekend en de songs hebben zowel ballen als veel melodie. Erg goed is ook de afwisseling tussen de heldere vocalen en een meer krijserige stem die af en toe om de hoek komt kijken.

Heerlijke plaat van deze Zweden die absoluut niet ten onder dient te gaan in de grote stroom aan releases. Absoluut aanschaffen als je een liefhebber bent van grootse melodieuze metal. Zeker één van de beste albums van 2006.

Tracklist
1. Vision Of The New Dawn
2. Passion & Fire
3. Time's Running Out
4. Into A New Dimension
5. Facing the Liar
6. Live Or Die
7. Alive
8. All For One
9. The Final Victory
10. The Last Encore

Score: 91 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 19 januari 2007

Meer Divine Fire:

Divine Fire - Into A New Dimension
Reactie van Nathan op 20-01-2007 om 13:13u
Score: 90 / 100

Kan me helemaal vinden in deze recensie. Heerlijke plaat met Rivel in een prachtige vocale rol. En even de modus 'mierenneuken' aan: het is niet Divine Fire ... maar Divinefire. ;-)

Divine Fire - Into A New Dimension
Reactie van kiske op 20-01-2007 om 18:14u
Score: 90 / 100

Helemaal met de review eens!!! Een wereld plaat!!! Maar om ff mee te gaan met de

Divine Fire - Into A New Dimension
Reactie van speedfreak op 21-01-2007 om 21:23u
Score: 99 / 100

Ik luister al 20 jaar naar metal maar na het luisteren van deze cd heb ik in die 20 jaar alleen maar naar wat geklungel geluisterd. dit is echt niet normaal [zo goed]. de perfecte combinatie van melodie,agressie en snelheid. hemels om het zo maar te zeggen.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.