Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Dream Evil - United
Jaar van release: 2006
Label: Century Media Records
Dream Evil - United
De rare humor van Dream Evil komt ook weer op het vierde album United naar voren. Zo heeft de band besloten om een cover op te nemen van de Griekse artiest Helena Paparizou. Misschien een onbekende, maar met My Number One was ze de winnaar van het Eurovisie Songfestival 2005. En Dream Evil maakt er dus een metalversie van. Erg geslaagd, maar dessalnietemin een vreemde keuze. Ook erg apart is het nummer met de naam Doomlord, dat echter doorspekt is met vogelgezang! Hoe kom je erop. En een nummer als Fire! Battle! In Metal! nodigt eigenlijk ook uit tot de nodig lachwekkende momenten. Maar net als bij de metal-anthems in het verleden (vooral The Book Of Heavy Metal), ga je je afvragen of het nou echt grappig is bedoeld.

Ik denk dat Dream Evil het aan de luisteraar zelf zal laten of ze moeten lachen of niet. En uiteindelijk is Fire! Battle! In Metal een verdomd aanstekelijk nummer geworden met een heerlijk meezingbaar refrein. Een goede voorbode van de rest van de cd, want zo zit elk nummer weer in elkaar. De band doet ook dit keer geen enkele moeite om enigzins origineel over te komen. United is weer een erg gelikte heavy metal-cd geworden, waar de nodige truiheid van af spat. Dankzij de simpelheid van de nummers in combinatie met het sublieme vette gitaargeluid, is de verslavingsfactor erg hoog. Zanger Niklas Isfeldt is in topvorm, met een aantal ijzingwekkende uithalen zoals in Back From The Dead.

Er valt werkelijk waar niks aan te merken op de nieuwe Dream Evil. Maar de band heeft dan ook producer Fredrik Nodström in zijn gelederen en in principe kan hij net zo lang werken aan de songs totdat ze perfect klinken. En misschien is dat een beetje een oneerlijke situatie tegenover andere hardwerkende metalbands. Nou ja, pech gehad dan. Dream Evil is na vier albums hierdoor uigegroeid tot een band waarvan je weet dat je hoge kwaliteit kan verwachten.

Tracklist:
1. Fire! Battle! In Metal!
2. United
3. Blind Evil
4. Evilution
5. Let Me Out
6. Higher On Fire
7. Kingdom At War
8. Love Is Blind
9. Falling
10. Back From The Dead
11. Doomlord
12. My Number One

Score: 87 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 15 oktober 2006

Dream Evil - United
Reactie van speedfreak op 24-10-2006 om 21:49u
Score: 95 / 100

Heerlijke plaat. Ik ben een grote powermetal fan en ik moet zeggen dat het lang geleden is dat ik zo'n lekkere plaat gehoord heb. Stuk voor stuk strakke, melodieuze, snelle nummers,lekker. Echt een kraker.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.