Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Geen concerten bekend voor 15-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barre Gambling (Daylight Dies) - 47
  • Bob Forrest (Thelonious Monster) - 65
  • Brooks Wackerman (Avenged Sevenfold) - 49
  • Dirk Schlächter (Gamma Ray) - 61
  • Glyn Johns (producent) - 84
  • Hugh Padgham (producent) - 71
  • Jake E. Lee (Ozzy Osbourne) - 69
  • Joel Seque (Dreamlost) - 46
  • John Helliwell (Supertramp) - 81
  • Kimberly Goss (Sinergy) - 48
  • Magnus Winterwild (Axenstar) - 50
  • Malcolm Travis (Sugar) - 73
  • Mick Avory (The Kinks) - 82
  • Milan Loncaric (Brainstorm) - 55
  • Mr. Lordi (Lordi) - 52
  • Paul Adrian Villarreal (Sun Caged) - 49

Vandaag overleden:
  • Ivan Colon (Confessor) - 2002
Review

Axel Rudi Pell - Mystica
Jaar van release: 2006
Label: SPV / Steamhammer Records
Axel Rudi Pell - Mystica
De Duitse hardrocker Axel Rudi Pell heeft voor de elfde maal een album bij elkaar geschreven. Wie een beetje bekend is met z'n repertoire weet inmiddels dat er niet veel vernieuwing verwacht hoeft te worden. Axel Rudi houdt niet van experimenteren. Voor sommige mensen genoeg reden om af te haken. Is Mystica de moeite waard?

De aanwezige bezetting garandeert degelijkheid, dat is zeker. Dat Mike Terrana de drums goed hanteert wisten we al van zijn werk met Yngwie Malmsteen en Rage. Ferdy Doernberg kennen we van een heleboel verschillende Duitse bands en projectjes (Rough Silk, Taraxacum, etc.) waarin hij de toetsen beroerde. Zanger Joey Gioeli doet niet onder voor zijn voorgangers Jeff Scott Soto, Rob Rock en Charlie Huhn. Nee, het ijkpunt zal het songmateriaal zijn.

Wat dat betreft, zoals al gezegd, geen verrassingen. Mystica is als Kings And Queens is als Shadow Zone is als The Masquerade Ball is als... Je begrijpt. Het zijn weer voornamelijk lange rustige rockers geworden, het type waarvan je goed loom kunt worden. Zelfs het 'uptempo' nummer Rock The Nation heeft iets melancholisch en slepends. Daar zal het hammondorgel iets mee te maken hebben.

De solo's zijn, als altijd, subliem en treffend. Over het algemeen kunnen de songs aanstekelijk en doordacht genoemd worden. Joey Gioeli klinkt uitstekend. Aan het spel van de muzikanten schort niets. Waarom dan toch wat teleurgesteld? Het is weer 'gewoon' een album als de vorigen. Leuk voor sommigen, teleurstellend voor anderen. Dat vraagt om nog een dooddoener: Fijn voor de liefhebbers.

Tracklist:
1. The Mysterious Return (Intro)
2. Fly To The Moon
3. Rock The Nation
4. Valley Of Sin
5. Living A Lie
6. No Chance To Live
7. Mystica
8. Haunted Castle Serenade (Opus #4 grazioso e agresso)
9. Losing The Game
10. The Curse Of The Damned

Score: 70 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 8 september 2006

Meer Axel Rudi Pell:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.