Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • B-Real (Cypress Hill) - 56
  • Charlie Watts (The Rolling Stones)† - 85
  • Dez Cadena (Misfits) - 65
  • Helena Iren Michaelsen (Imperia) - 49
  • José Mario Martínez Arroyo (Mägo De Oz) - 55
  • Marquis de Sade (auteur)† - 286
  • Tomasz "Orion" Wróblewski (Behemoth) - 46

Vandaag overleden:
  • Freddie Wadling (Cortex) - 2016
Review

Primal Fear - Black Sun
Jaar van release: 2002
Label: Nuclear Blast Records
Primal Fear - Black Sun
Primal Fear laat zien wat Priest de laatste paar jaar gedaan kon hebben, als de band niet al teveel beïnvloed was geweest door nu-metal bands. De band rond ex-Gamma Ray zanger Ralf Scheepers laat ook zien hoe “Resurrection” had kunnen klinken als er wat meer goede nummers opstonden. “Black Sun” laat dus “Painkiller” / Halford –achtige metal horen.

13 tracks (de interessante intro inbegrepen, dat begint met onschuldig klinkende keyboard-klokgeluiden en later doorgaat met heavy, bombastische drums, begeleid door zware, lage gitaren). Het album gaat verder “Black Sun”, de titeltrack. Een snel nummer, zoals de meeste Primal Fear albums beginnen. Het volgende nummer “Armageddon” is een mid-tempo headbanger met een sterke gitaarrif. De solo’s zijn erg goed, met name de tweede. “Revolution”, ook mid-tempo, doet me een beetje denken aan Priest’s “Heading Out To The Highway” en “You’ve Got Another Thing Coming”. Het bevat coole gitaar powerchords en solo’s. “Mind Control” heeft de perfecte gitaarharmonie in het begin, die later een paar keer terugkomt.“Magic Eye” laat zien dat Ralf Scheepers niet alleen hoog kan schreeuwen, maar ook goed melodieus kan zingen. De solo is heel gaaf, met een mysterieuze synthesizer op de achtergrond. “Mind Machine” heeft een begin, dat erg lijkt op Halfords’ “Scream In The Dark” en ook de zang is erg a la Halford. Het is 1 van de meest aggressieve nummers van het album en zou het live waarschijnlijk heel goed doen, ook vanwege de tempo-verandering in het midden. “We Go Down” is het langste nummer (5.53). Het is behoorlijk anders dan de rest. Het heeft een onheilspellend intro en barst later los in een echt heavy metal nummer. De intro keert later terug om wat afwisseling te geven aan de eeuwig doorhakkende powerchords.

Eén van de beste nummers vind ik de laatste. “Controlled” doet me wederom denken aan aggressieve nummers van Halford.. hoewel..deze is misschien wel harder dan al zijn werk bij elkaar. Perfecte gitaarriffs en snelle dubbele bass drums. Voor diegene die Mike Chlasciak (Halford guitarist) kennen: hij speelt een paar solo’s op “Controlled” en “Fear”. Het album sluit af met dezelfde onschuldige belletjes, die we ook aan het begin hoorde. Al met al: als je Judas Priest’s “Painkiller” album goed vindt, als je Halford’s screams te gek vindt en als je teleurgesteld bent met de laatste paar releases van Judas Priest with Ripper, dan zou je zeker dit album moeten uitproberen.

Tracklist:
1. Countdown To Insanity
2. Black Sun
3. Armageddon
4. Light Years From Home
5. Revolution
6. Fear
7. Mind Control
8. Magic Eye
9. Mind Machine
10. Silence
11. We Go Down
12. Cold Day In Hell
13. Controlled

Koop deze cd nu bij Bol.com

Score: 89 / 100

Reviewer: Forostar
Toegevoegd: 1 mei 2002

Meer Primal Fear:

Primal Fear - Black Sun
Reactie van the-cold-white-light op 12-01-2004 om 12:59u
Score: 93 / 100

Ik vind dit echt een fantastische cd!! De eerste keer dat ik ernaar luisterde vond ik hem niet zo heel bijzonder maar dat is voornamelijk omdat ik erg aan de stem van de zanger moest wennen. Na een paar keer luisteren was ik er echt van overtuigd: Dit is gewoon een geweldige cd en de zang is echt fantastisch! Deze cd is echt aan te raden voor iedereen die van heavy metal houd!

Primal Fear - Black Sun
Reactie van tankard op 17-01-2009 om 13:32u
Score: 93 / 100

heel sterk album 1van de uitblinkers in het genre

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.