Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian May (Queen) - 78
  • Martin Powell (Cradle Of Filth) - 52
  • Robb Flynn (Machine Head) - 57
  • Russell Allen (Symphony X) - 54
  • Tom Gabriel Fischer (Celtic Frost) - 62
Review

Frontside - Twilight Of The Gods: A First Step To The Mental Revolution
Jaar van release: 2006
Label: Dockyard 1
Frontside - Twilight Of The Gods: A First Step To The Mental Revolution
Twee jaar geleden werden we opgeschrikt door het brute Forgive Us Our Sins van Frontside. Op zeer creatieve wijze werden verschillende soorten extreme metal, grindcore en hardcore gemixt en werd een experiment absoluut niet geschuwd. De sympathieke en zeer gedreven Polen maken Poolstalige albums die pas twee jaar later aan de rest van Europa worden gepresenteerd in een nieuw opgenomen Engelstalige versie. Zo is dit Twilight Of The Gods: A First Step To The Mental Revolution een nieuwe versie van Zmierzch Bógow: pierwszy krok do mentalnej rewolucji uit 2004.

De experimenteerzucht van Forgive Us Our Sins is op het nieuwe opus verdwenen en dat is op zich jammer. De nieuwe stijl is vooral gebaseerd op New Wave Of American Metal (Most Precious Blood en Bleeding Through), neothrash (The Haunted) en Zweedse deathmetal (Paganizer). Het voordeel van deze duidelijkere koers is wel dat de band veel meer coherent en verkoopbaar klinkt. Het woordje ‘commercieel’ nemen we zeker niet in de mond, want Frontside blijft een gruwelijke brute band die hun vijf minuten durende composities vol proppen met interessante passages.

Zanger Auman klinkt als een agressieve rabiëshond, gitaristen Daron en Demon stuwen de meest opgefokte riffs uit hun instrumentarium maar weten ook stiekem heavy metal loopjes te integreren en drummer Toma mishandelt zijn drumstel met virtuositeit. En Metalfan is niet het enige front dat gek loopt van Frontside, want ook landgenoten van Behemoth, Vader en Decaptitated roemen dit kwintet voor hun vakmanschap, brute sound en superstrakke optredens. Luister het dus maar eens op een dood moment.

Tracklist:
1. Apocalypse Continues
2. Burden Of Hell
3. Messiah Syndrome
4. We Are Destined To Burn
5. Hurricane
6. Appeal for Forgiveness
7. Absolution Hour
8. Embrace The Promise
9. Shape Of Pain
10. Redemption Symphony
11. Exhaling Final Breath

Score: 88 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 25 augustus 2006

Meer Frontside:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.