Helldorado
Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Charles Hedger (Cradle Of Filth) - 45
  • Dee Dee Ramone (Ramones)† - 74
  • Fábio Ribeiro (Shaaman) - 56
  • Kerry Livgren (Kansas) - 76
  • Marcus Hammarström (Elvira Madigan) - 50
  • Mattias Norrman (Katatonia) - 49
  • Ted "Demented" Foster (Aeturnus Dominion) - 58
  • Tim Pierce (Meat Loaf) - 66
  • Tomi Mykkänen (Battlelore) - 51

Vandaag overleden:
  • Jacques Racine (Aut’Chose) - 2024
  • Jay Dublee (producent) - 2010
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) - 1970
  • Nick Gravenites (The Electric Flag) - 2024
Review

Frontside - Twilight Of The Gods: A First Step To The Mental Revolution
Jaar van release: 2006
Label: Dockyard 1
Frontside - Twilight Of The Gods: A First Step To The Mental Revolution
Twee jaar geleden werden we opgeschrikt door het brute Forgive Us Our Sins van Frontside. Op zeer creatieve wijze werden verschillende soorten extreme metal, grindcore en hardcore gemixt en werd een experiment absoluut niet geschuwd. De sympathieke en zeer gedreven Polen maken Poolstalige albums die pas twee jaar later aan de rest van Europa worden gepresenteerd in een nieuw opgenomen Engelstalige versie. Zo is dit Twilight Of The Gods: A First Step To The Mental Revolution een nieuwe versie van Zmierzch Bógow: pierwszy krok do mentalnej rewolucji uit 2004.

De experimenteerzucht van Forgive Us Our Sins is op het nieuwe opus verdwenen en dat is op zich jammer. De nieuwe stijl is vooral gebaseerd op New Wave Of American Metal (Most Precious Blood en Bleeding Through), neothrash (The Haunted) en Zweedse deathmetal (Paganizer). Het voordeel van deze duidelijkere koers is wel dat de band veel meer coherent en verkoopbaar klinkt. Het woordje ‘commercieel’ nemen we zeker niet in de mond, want Frontside blijft een gruwelijke brute band die hun vijf minuten durende composities vol proppen met interessante passages.

Zanger Auman klinkt als een agressieve rabiëshond, gitaristen Daron en Demon stuwen de meest opgefokte riffs uit hun instrumentarium maar weten ook stiekem heavy metal loopjes te integreren en drummer Toma mishandelt zijn drumstel met virtuositeit. En Metalfan is niet het enige front dat gek loopt van Frontside, want ook landgenoten van Behemoth, Vader en Decaptitated roemen dit kwintet voor hun vakmanschap, brute sound en superstrakke optredens. Luister het dus maar eens op een dood moment.

Tracklist:
1. Apocalypse Continues
2. Burden Of Hell
3. Messiah Syndrome
4. We Are Destined To Burn
5. Hurricane
6. Appeal for Forgiveness
7. Absolution Hour
8. Embrace The Promise
9. Shape Of Pain
10. Redemption Symphony
11. Exhaling Final Breath

Score: 88 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 25 augustus 2006

Meer Frontside:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.