Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Cseh (Casketgarden) - 45
  • Ben Kasica (Skillet) - 42
  • Bjørn Dencker (Dodheimsgard) - 50
  • Ed O’Brien (Radiohead) - 58
  • Frédéric Renaut (Elvaron) - 50
  • George Marino (technicus)† - 79
  • Johan van Stratum (Stream Of Passion) - 44
  • Lari Kuitunen (Vanguard) - 47
  • Maciej "Maxx" Koczorowski (Chainsaw) - 47
  • Michael Kamen (componist)† - 78
  • Mikko Seppänen (Vanguard) - 43
  • Phil Mogg (UFO) - 78
  • Philip Labonte (All That Remains) - 51
  • Robert "Litza" Friedrich (Acid Drinkers) - 58
  • Rocco Mastromarino (Apothys) - 43
  • Rolf Kempf (songwriter)† - 79
  • Terence Holler (Eldritch) - 58

Vandaag overleden:
  • Joey Ramone (Ramones) - 2001
Review

Hatebreed - Supremacy
Jaar van release: 2006
Label: Roadrunner Records
Hatebreed - Supremacy
Sommige dingen in het leven zijn nou eenmaal zekerheden. Als je om acht uur je afstandbediening van je TV pakt en de 1 indrukt weet je zeker dat het NOS Journaal op punt van beginnen staat. Na 34 wedstrijden eredivisie voetbal kun je er donder op zeggen dat Ajax, Feyenoord dan wel PSV kampioen is en als je bij Burger King een large menu nuttigt weet je zeker dat je problemen met je darmstelsel kunt verwachten. Oké, dat laatste is misschien iets persoonlijks.

De Amerikaanse metalcore grootmacht Hatebreed is ook zo’n zekerheid. Iedereen die een concert van deze band uit New Haven, Connecticut bezoekt keert steevast met een gevoel van voldoening huiswaarts en de platen van dit vijftal zijn keer op keer knallers van jewelste. Supremacy is de titel van hun jongste kwaliteitsschijf.

Met een soort van shock and awe-strategie opent Supremacy middels het woeste Defeatist. Meteen is duidelijk dat zanger Jamey Jasta nog altijd bloedlink is, maar dat zal waarschijnlijk wel altijd zo blijven. Wat volgt is een reeks van louter sterke nummers met als uitblinkers Immortal Enemies, Destroy Everything, Spitting Venom en de eerste single, To The Threshold.

Wat opvalt is dat Supremacy meer metal is dan Perseverance, maar meer hardcore dan voorganger The Rise Of Brutality. Bovenal klinkt Supremacy als een typische Hatebreed plaat. Ondanks dat de band weer over twee gitaristen beschikt (voormalig Terror gitarist Frankie ‘3 Gun’ Novinec heeft de gelederen versterkt), hoor ik geen grote veranderingen in het gitaarwerk en ook drummer Matt Byrne en Jasta zelf klinken weer als vanouds. Alleen bassist Chris Beattie lijkt wat meer aanwezig te zijn dan op de vorige platen en dat vertaalt zich in enkele nummers die een wat meer groovy karakter hebben dan wat we van Hatebreed gewend zijn.

Het mag geen verrassing heten dat Hatebreed ook met Supremacy weer een topplaat aflevert. De band blijft trouw aan haar compromisloze sound, maar toch komt dit album in de verste verte niet over als een kopie van Satisfaction Is The Death Of Desire, Under The Knife, Perseverance of The Rise Of Brutality. Hatebreed zat al stevig op de troon en Supremacy versterkt die positie alleen maar.

Tracklist:
1. Defeatist
2. Horrors Of Self
3. Mind Over All
4. To The Threshold
5. Give Wings To My Triumph
6. Destroy Everything
7. Divine Judgment
8. Immortal Enemies
9. The Most Truth
10. Never Let It Die
11. Spitting Venom
12. As Diehard As The Come
13. Supremacy Of Self

Score: 89 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 18 augustus 2006

Meer Hatebreed:

Hatebreed - Supremacy
Reactie van Rob G op 23-08-2006 om 18:25u
Score: 90 / 100

De stroom goede albums lijkt maar niet te stoppen. Super plaat dit, had niet anders verwacht van hatebreed!

Hatebreed - Supremacy
Reactie van margrave op 30-08-2006 om 12:50u
Score: 90 / 100

petje af!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hatebreed - Supremacy
Reactie van Slaytanic op 02-10-2006 om 18:34u
Score: 90 / 100

Bruut

Hatebreed - Supremacy
Reactie van hatebreed op 07-11-2006 om 20:10u
Score: 100 / 100

als hatebreed fan kan ik natuurlijk niet anders zeggen dan ddat ik dit echt een meeterlijk album vind. maar inderdaad petje af voor deze mannen. klinkt weer goed. net zoals alle voorgaande albums.

Hatebreed - Supremacy
Reactie van Matthijs op 06-11-2007 om 14:48u
Score: 99 / 100

Meesterlijk album. Dit is gewoon hoe het moet. Snoeihard beuken!

Hatebreed - Supremacy
Reactie van Bagger op 05-05-2008 om 20:17u

bagger!

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.