Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Geen concerten bekend voor 03-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bert Jansch (The Pentangle)† - 82
  • Glenn Evans (Nuclear Assault) - 63
  • John Barry (componist)† - 92
  • Michel Canavaggia (Your Shapeless Beauty) - 48
  • Mick Thomson (Slipknot) - 52
  • Phil Kettner (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Stefan Horn (Behind The Scenery) - 48
  • Steven Wilson (Porcupine Tree) - 58
  • Tim McIlrath (Rise Against) - 46

Vandaag overleden:
  • Quincy Jones (producent) - 2024
Review

Hate Profile - Opus I: The Khaos Hatefile
Jaar van release: 2005
Label: Cruz Del Sur Music
Hate Profile - Opus I: The Khaos Hatefile
Black metal van vandaag de dag is vaak in te delen in twee categorieën. Er bestaat een melodieuze variant waarbij de keyboards een belangrijke rol in nemen en natuurlijk de bittere rauwe black metal. De band Hate Profile zoekt het in dit geval via een tussenweg en voegt daarbij nog een scheut vreemde elementen toe. Dit debuut staat volledig in het teken van het begrip 'haat' en verdomme, dat is niet verkeerd.

Om dit eerste epos gelijk maar te betitelen als een progressief meesterwerk der originaliteit, is misschien teveel van het goeie, maar deze twee Italianen weten zeker een goede indruk achter te laten.
Op het album treffen we 9 nummers waar een rode draad doorheen loopt. Er worden enkele filosofische concepten gehanteerd in de songs en door de licht schizofrene sferen mogen we deze benadering gerust als geslaagd betitelen. Enerzijds zijn er snoeiharde black metal passages en bij wijze van spreken kan er een enkele seconde later een kalm ambient stuk langs komen waarin een grote rol is weggelegd voor electronica. Vrijwel het gehele album verliest de band de melodie ook niet uit het oog, waardoor de plaat toch enigszins toegankelijk klinkt.

De instrumentatie is prima verzorgd en met name het imponerende logge basgitaar werk verdient een pluim. De keyboards zijn op een goede wijze binnen het totaalgeluid ingepast en geven het geheel een zweverig karakter. De productie is goed al had het wellicht iets voller gekund zodat de keiharde muzikale explosies nog harder aan zouden komen.
Echter een kniesoor die daar op gaat letten, want dit zeer degelijke werkstuk mag absoluut niet ontbreken in de collectie van liefhebbers van meer experimentele black metal. Geef het een kans en je zal niet teleurgesteld zijn. Dit album smaakt zeker naar meer en ik kijk dan ook rijkhalsend uit naar de aangekondigde vervolgstukken.

Tracklist
1. Chapter 0: Demons In Me (Intro to Inferno)
2. Chapter 1: Bleeding Black Heart
3. Chapter 2: Veils That Blind
4. Chapter 3: The Darkened Angel
5. Chapter 4: The Day My Feathers Fell
6. Chapter 5: 17 Empty Rooms
7. Chapter 6.66: The Khaos Hatefile
8. Chapter 7: Recall To Nothing
9. Chapter 8: Lapse Of Perfection -Pralâya-

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 12 juli 2006

Meer Hate Profile:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.