Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Lifeson (Rush) - 73
  • Björn Gelotte (In Flames) - 51
  • Bob Defrin (illustrator) - 86
  • Bob Nastanovich (Pavement) - 59
  • Coburn Pharr (Annihilator)† - 64
  • Jeroen van der Lee (X Raiders) - 37
  • Jimmy Pop (The Bloodhound Gang) - 54
  • Neil Murray (Whitesnake) - 76
  • Stefan Will (Blind Guardian) - 67

Vandaag overleden:
  • Brian Epstein (manager) - 1967
  • Stevie Ray Vaughan - 1990
Review

Neuraxis - Trilateral Progression
Jaar van release: 2005
Label: Earache Records
Neuraxis - Trilateral Progression
Wederom dank aan Earache, die de Canadese progressieve death/grindband Neuraxis in Europa een fatsoenlijke kans gegeven heeft. Om het begin even te laten voor waar het is (aan het eind van dit stukje), concludeer ik alvast dat Neuraxis weer een erg sterk album heeft uitgebracht. Het mag dan niet zo érg veel afwijken van voorganger "Truth Beyond...", maar de mensen die dat album kennen zullen met "Trilateral Progression" niet teleurgesteld worden.

Muzikaal gezien is "Trilateral Progression" een toegankelijker en nog strakker verlengstuk van "Truth Beyond...". De melodieën zijn net wat sterker, de nummers net wat frisser en er wordt net wat meer gebruik gemaakt van andere stijlen. De songstructuren zijn beter te herleiden, wat tot memorabelere nummers leidt: je begrijpt waar de band heen wilt, en je laat je maar al te graag meevoeren. De gedachte dat Neuraxis met z'n nieuwe plaat wat meer 'heavy metal' is geworden kwam daarom meerdere malen bovendrijven. Het nummer "A Curative Struggle" heeft bij vlagen weer iets thrashigs.

De zang? Er is voor "Trilateral Progression" niet zo'n groots grindkoor gevormd als op "Truth Beyond...", maar met één vaste schreeuwer en drie of vier gastbrullers (heren die we van Dispised Icon, Augury en Misery Index kennen) mag het aanbod op z'n minst gevarieerd genoemd worden.

Het vertrek van Steven Henry bij Neuraxis is moeilijk te begrijpen. Henry was een van de oprichters van de band en verantwoordelijk voor een groot deel van de muziek. Daarnaast had Neuraxis net een goed contract bij het gerenommeerde Earache getekend en stond de band op het punt een groter publiek te bereiken. Als je dan je band verlaat is er ergens iets goed mis. Hoe dan ook, Henry heeft voor zijn vertrek wél nog een groot aandeel gehad in het nieuwe album van zijn voormalige band, "Trilateral Progression". Ik ben benieuwd wat zijn vertrek gaat betekenen voor de muzikale richting van de band.

Tracklist:
1. Introspect
2. Clarity
3. Thought Adjuster
4. Shatter The Wisdom
5. Monitoring The Mind
6. A Curative Struggle
7. Chamber Of Guardians
8. Caricature
9. Axioms
10. The Apex

Score: 92 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 16 maart 2006

Zoeken
    24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.