Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    9 oktober:
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Caffery (Savatage) - 59
  • Daniel Mÿhr (Sabaton) - 46
  • Doug Ingle (Iron Butterfly) - 80
  • Erik Ljungqvist (Arise) - 47
  • Jani Liimatainen (Sonata Arctica) - 46
  • Jukka Ruotsalainen (Wingdom) - 47
  • Kristoffer "Garm" Rygg (Ulver) - 50
  • Lucien Francœur (Aut’Chose)† - 78
  • Michael Sjöö (Seven Tears) - 41
Review

Wormfood - France
Jaar van release: 2005
Label: Code666
Wormfood - France
‘Jaja..’ was mijn eerste reactie toen ik de beschrijving achterop mijn promo exemplaar las ‘A Bizarre and grotesque sonic-picture of modern French society, an original mix of doom, thrash, French variety, death, gothic, punk, pop, classic, baroque, jazz and black humour’.
Dit zouden we dus volgens de beschrijving van het platenlabel moeten verwachten bij het beluisteren van France, het nieuwste schijfje van de Franse band Wormfood. Dus schuiven we ietwat sceptisch de cd in de lade en wat blijkt, die ietwat pretentieuze beschrijving blijkt nog helemaal niet zo ver van de waarheid te liggen.

Uitstekend geproduceerd door Axel Wursthorn van die andere Franse weirdo’s Carnival in Coa brengt Wormfood ons 11 geschifte en extreem afwisselende nummers die inderdaad gaan van doom naar death, black, trash, theatraal geneuzel naar pop, hoorspelen, soundscapes, klassiek naar alles wat daar tussenin ligt. Vergelijkingen met het schizofrene van bands als Mr.Bungle, Fantomas en Carnival in Coal zijn in een dergelijk geval snel gemaakt. Ook vocaal krijg je als luisteraar het gehele spectrum van stemmen op je bord. Grunts (waarbij men meer dan eens aan het eveneens Franse Misanthrope doet denken), Franse spoken words, blackmetal screams, Peter Steele achtig gehijg en gesteun, je kunt het zo gek niet bedenken of het komt uit de strot van zanger El Worm zetten.

Een erg afwisselend plaatje dus, betekend dit ook dat het een goed album is? Vaak is het risico bij dit soort albums namelijk dat de goede ideeën in overvloed aanwezig zijn, maar dat de uitvoering te wensen overlaat. Wormfood weet dit gelukkig te voorkomen door het schrijven van toch redelijk pakkende nummers, nummers die zich echter pas na een aantal luisterbeurten stukje bij beetje prijsgeven.

Conclusies bij dit soort albums zijn vaak erg cliché en ook ditmaal kom ik niet verder dan ‘niet voor iedereen weggelegd, maar de avontuurlijk ingestelde luisteraar zal dit zeker kunnen waarderen’ en ‘een moeilijk album om in te komen, maar steek er wat tijd in en bladiebla’. Het voordeel van deze clichés is wel dat je weet waar je aan toe bent voordat je dit gaat luisteren, zo ook in dit geval.

Tracklist:
1. Leçon De Français / French Lesson
2. Bum Fight
3. Ecce Homo
4. TEGBM (Fantaisie Galante Du Grand Siècle)
5. Daguerréotype
6. Miroir De Chair
7. Comptine
8. Vieux Pédophile
9. Dark Mummy Cat
10. Ω = Ø (Death Equal To Nothing)
11. Love At Last

Score: 85 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 17 februari 2006

Meer Wormfood:

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.