Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Geen concerten bekend voor 31-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Summers (The Police) - 83
  • Burton Cummings (The Guess Who) - 78
  • Emanuele Casali (DGM) - 45
  • Jukka-Pekka Miettinen (Ensiferum) - 42
  • Kai Hahto (Wintersun) - 52
  • Kenny "MetalMouth" Winter (Exciter) - 56
  • Laurent Nafissi (Inner Visions) - 53
  • Mani Neumeier (Guru Guru) - 85
  • Marta Peterson (Bleeding Through) - 41
  • Mikko Sirén (Apocalyptica) - 50
  • Paul Westerberg (The Replacements) - 66
  • Pete Quaife (The Kinks)† - 82
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo)† - 79
  • Rita Lee (Os Mutantes) - 78
  • Scott Ian (Anthrax) - 62
  • Tom Hamilton (Aerosmith) - 74
  • Ulrich Wild (producent) - 56

Vandaag overleden:
  • Floyd Cramer (Elvis Presley) - 1997
  • Ricky Nelson - 1985
Review

Japanische Kampfhörspiele - Deutschland Von Vorne
Jaar van release: 2005
Label: Bastardized Recordings
Japanische Kampfhörspiele - Deutschland Von Vorne
Het Duitse collectief met de onmogelijke naam Japanische Kampfhörspiele is één van de weinige actieve grindcorebands die ik nog enigszins geïnteresseerd in de gaten houd. Een standaardgeluid hebben ze niet (men prefereert de term ‘punkgrind’) en de band hanteert een zelfbewuste aanpak waarin ruimte is voor subtiele humor. Na drie langspelers en twee EP’s komen ze nu met een kort coveralbum op de proppen. De rode draad door het album is slechts de Duitse identiteit van de gecoverde muzikanten.

Ook binnen de metal doen telkens meer bands zich tegoed aan een coveralbum. In bepaalde gevallen hadden ze het beter niet kunnen doen (Six Feet Under), in andere gevallen leverde het fraaie juweeltjes op (Entombed). Nu is de vraag hier natuurlijk, heeft Deutschland Von Vorne, met z’n fixatie op buiten het eigen land vrij onbekende namen, ook de niet-Duitser wat te bieden?

Mwoah. De meeste tracks zijn punkcovers of zijn door JK ‘gegrindpunked’. Namen als ea80, Extrabreit en Tasaga zullen weinig reacties van herkenning stimuleren. Een enkeling zal wel eens van Die Goldenen Zitronen, Funny Van Dannen en Tocotronic gehoord hebben. Er zitten best leuke tracks tussen, maar echt indruk maken doen ze niet.

Interessanter zijn wat mij betreft de laatste twee nummers, die met een lengte van ruim vijf minuten tevens de langste tracks van het album vormen. Der Gruel is een cover van de grindcoreband Eisenvater, welke na drie albums in 1995 opgeheven werd. Niet een onverdienstelijke band, als ik ze zo even op deze cover mag beoordelen. Kummer van de 80s synthpoppers Trio wordt door de doom/sludge-molen gehaald, wat eigenlijk alleen z’n beoogde verrassingseffect behaald als je het origineel kent. Een handicap die in principe het hele album typeert.

Daarom kan ik Deutschland Von Vorne alleen aanraden voor JK-diehards, die een concentratie op de punkinvloeden van de band wel kunnen waarderen. Een aardig tussendoortje, maar ook niet meer dan dat.

Tracklist:
1. Diese Menschen Sind (Halbwegs) Erlich (Die Goldenen Zitronen)
2. Pogo in der Strassenbahn (Fasaga)
3. Es Tickt (Extrabreit)
4. Menschenverachtende Untergrundmusik (Funny Van Dannen)
5. Der Mord Fällt Aus (ea80)
6. Ich Verabschue Euch Wegen Eurer Kleinkunst Zutiefst (Tocotronic)
7. Der Gruel (Eisenvater)
8. Kummer (Trio)

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 10 januari 2006

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.