Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Khali - Khali
Jaar van release: 2000
Label: Limb Music Products

Khali - Khali

De originele release van het debuutalbum van deze Italiaanse ietwat progressieve metalband stamt nog maar uit 2000, maar krijgt nu al een re-release. Blijkbaar uit een gebrek aan promotie toentertijd. De band bestaat eigenlijk in zijn geheel uit oud-leden van de band Time Machine, een band die qua genre overeenkomt met Khali.

Een echt progressieve band is het niet, want het zijn vooral rocknummers die zeer steunen op de hardrock/powermetal met hier en daar wat progressieve elementen die zich vooral manifesteren in de opbouw van de negen nummers op dit album, zoals bijvoorbeeld de nadruk op de solerende gitaar tijdens het nummer ‘Somebody Haunts Me’ en de veelvuldige opvulling van richtingsloze loopjes. De kunst van het weglaten leek Khali in 2000 nog niet te hebben verstaan. Een zwaktepunt waar eigenlijk elk nummer wel onder heeft te lijden. De gitaarsolo’s hebben hun momenten en ook de harde ritmegitaar houdt er nog wat spanning in.

De zang klinkt mij niet al te sterk in de oren. Zo nu en dan doet het zo breekbaar aan, dat het net lijkt of het zijn toonvastheid verliest. Ook zit er weinig variatie in de zang en in de nummers in het algemeen. Wellicht met uitzondering van het wat meer recht toe recht aan rocknummer ‘Cyberpleasure’, dat vooral verrast door het anders zijn dan de rest van het album.

De cd is niet slecht, maar een hoogvlieger kun je het ook weer niet noemen. Met korte vlagen weten de ruwe gitaren en een fragmentarische geluidsmomenten uit een nummer je te pakken. Voor de rest is het vaak een voortkabbelende achtergrond zonder een echt hoogtepunt. Op zich jammer, want het rechtvaardigt een re-release in zo’n korte periode niet echt. Bovendien hadden ze de productie ook wel iets op mogen poetsen.

Tracklist
1. Another Day
2. Somebody Haunts Me
3. Cyberpleasure
4. Wind of Ages Chapter 1
5. Wind of Ages Chapter 2
6. Spiritual Distortions
7. Heaven Again
8. So Far Away
9. Will You Remember

Score: 60 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 6 april 2005

Khali - Khali
Reactie van enchant op 28-04-2010 om 16:18u
Score: 60 / 100

Inderdaad zwakke plaat. De releases van Time Machine zijn vele malen interessanter dan dit.

Khali - Khali
Reactie van wyrm op 05-11-2011 om 08:05u
Score: 85 / 100

Niet eens met deze bespreking. In vergelijking met Time Machine hebben ze hier de kunst van het weglaten wel degelijk onder de knie!

Ik hoor veel raakvlakken met Quensrÿche, met name Rage For Order en (vooral) Empire. En laten dat nu juist mijn favoriete Queensrÿche cd's zijn...

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.