Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 44
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 67
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 85
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 53
  • Les Paul† - 111
  • Matt Bellamy (Muse) - 48
  • Mick Box (Uriah Heep) - 79
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 51
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 44
  • Paul Chapman (UFO) - 72
  • Pete Gill (Saxon) - 75
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 47
  • Ramón Lage (Avalanch) - 53
  • Randy Burns (producent) - 72
  • Skip James† - 124
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 52
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 76
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 54
Review

Gianluca Galli - Back Home
Jaar van release: 2004
Label: Horus Music
Gianluca Galli - Back Home
Gianluca Galli speelt al zo lang hij zich kan herinneren gitaar. Hoogstwaarschijnlijk hebt u nog nooit van deze brave ziel gehoord maar misschien gaat er toch een lichtje branden als ik zeg dat hij de leadgitarist is van de in Duitsland populaire hardrockband Mantra en dat hij deel uitmaakt van één van de bekendste Italiaanse progmetalbands genaamd Time Machine. In het verleden maakte hij al wel eens een instrumentale soloplaat en een instructieboek en onlangs verscheen ‘Back Home’, wederom een volledig instrumentale plaat die in het teken staat van de heilige gitaar.

Grof gesproken kan je harde instrumentale gitaarmuziek in twee categorieën verdelen: het oeverloze afvoeren van arpeggio’s en de rustige gitarist die het thema vooropstelt. Gelukkig behoort Galli tot deze laatste categorie. De nummers zijn allemaal heel simpel opgebouwd en hij laat de eenvoudige melodieën prefereren. Muzikaal kunnen we dit album in de ‘fusion/sferische gitaarmuziek met speelse rockuitbarstingen’ plaatsen met invloeden van vooral de standaardnummers van Satriani.

Het album opent heel sterk met ‘Fire in the sky’ maar naar het einde van de plaat is het sop er volledig af en moet jezelf sterk houden om niet op de forward-knop van de afstandsbediening te duwen. Galli durft nergens te experimenteren en is vergeten spanning in de nummers in te bouwen. Nu we toch kritiek aan het leveren zijn: de productie en mix is niet geweldig, hij had de baslijnen veel beter door een (fretloos) bassist laten inspelen want nu volgen de baslijnen veel te braaf de gitaarlijn en de uitleg bij de nummers in het cd-boekje is te idioot voor woorden. Laat ik deze derde paragraaf toch maar positief afsluiten: af en toe heeft Gianluca een mooi thema te pakken en hij vliegt nergens de bocht uit. Maar al bij al is dit album te oppervlakkig en gewoonweg te braaf. Patrick Rondat (die vorig jaar het geweldige instrumentale ‘An Ephemeral World’ uitbracht) vuurt in ‘Mind Control’ trouwens nog enkele leuke solo’s af.

Galli is een behendig gitarist maar als hij interessante paden wil gaan betreden met zijn solomateriaal zal hij toch eens beter naar Frank Zappa moeten luisteren. De gitaar is namelijk bedoeld om mee te experimenteren! Om maar eens met een geweldig citaat van Zappa af te sluiten: rockjournalisten zijn idioten die idiote dingen schrijven over idiote bands voor muziekfans die niet eens kunnen lezen. Zo, nu staat iedereen weer op zijn plaats.

Tracklist:
1. Fire In The Sky
2. Mind Control
3. Sasquatch
4. Avatar
5. Ley Line
6. The Circle
7. Y2K
8. Hake
9. Jadoo
10. The 4th Dimension
11. New World Order
12. First Day On Earth

Score: 60 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 31 januari 2005

Meer Gianluca Galli:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.