Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Flake" Lorenz (Rammstein) - 59
  • Derek Lawrence (producent)† - 84
  • Fallon Bowman (Kittie) - 42
  • George Hardie (illustrator) - 81
  • Joey Cape (Lagwagon) - 59
  • Logan Mader (Machine Head) - 55
  • Paul Raymond (UFO)† - 80
  • Pierre Vervloesem (X-Legged Sally) - 61
  • Thomas Lindner (Schandmaul) - 51
  • Viesturs (Infected) - 42
  • Zak Tell (Clawfinger) - 55

Vandaag overleden:
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service) - 1994
Review

Primal Fear - Primal Fear
Jaar van release: 1998
Label: Nuclear Blast Records
Primal Fear - Primal Fear
Dit is het debuut van de duitse heavy metal-band Primal Fear. Na ontslagen te zijn door Gamma Ray, heeft zanger Ralph Scheepers een paar jaar niks in de metal gedaan. Bassist Matt Sinner vond dat doodzonde, omdat Ralph een geweldig stemgeluid heeft. Ze besloten daarom Primal Fear op te richten. Een goede zet, want het debuut schijnt het goed gedaan te hebben in hun thuisland.

Primal Fear is pure heavy metal, niet meer en niet minder. Dit alles wordt erg goed uitgevoerd door de muzikanten van de band. Het gitaarspel van Tom Naumann is erg indrukwekkend. Minpuntje is wel dat sommige van zijn solo's een beetje op elkaar lijken. De ritmesectie is ook erg sterk aanwezig. En de zang van Ralph Scheepers is ook weer erg goed. Hij klinkt een beetje als Rob Halford, maar hij heeft toch wel een eigen stemgeluid. Het geheel heeft een erg vette productie, één van de sterkste punten van de cd.

Het album begint, na een lekker korte intro, met de allesvernietigende openingsriff van het snelle Chainbreaker. De nummers Silver & Gold en Promised Land gaan in hetzelfde tempo verder en is een must voor elke heavy metal fan. In (het verder toch wel snelle) Formula One is het eerste rustpuntje te vinden en bevat een solo van power metal-held Kai Hansen. Dollars is de eerste mid-tempo stamper en die is net zo goed als zijn broertjes Battalions Of Hate en Running In The Dust. Het rustige nummer is Tears Of Rage en zit apart in elkaar. Heel mooi gedaan dat nummer. En de rest van de nummers (Nine Lives, Speedking & Thunderdome) zijn weer allemaal lekkere snelheidsduivels.

Het is traditie om in een review van Primal Fear te vermelden dat ze erg lijken op Judas Priest, dus bij deze. Maar volgens mij is dat wel algemeen bekend. Daardoor is de originaliteit natuurlijk wel ver te zoeken. Maar dat is helemaal niet storend, want deze cd is gewoon een heerlijk stukje metal!

Ik heb de cd na zo'n lovende review toch maar 4 sterren gegeven (volgens het oude puntensysteem). Dat is omdat de review van de derde cd Nuclear Fire ook door mij is geschreven en die is zelfs net ietsjes beter.

1. Primal Fear
2. Chainbreaker
3. Silver and Gold
4. Promised Land
5. Formula One
6. Dollars
7. Nine Lives
8. Tears of Rage
9. Speed King
10. Battalions of Hate
11. Running in the Dust
12. Thunderdome

Koop deze cd nu bij Bol.com

Score: 80 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 11 december 2001

Meer Primal Fear:

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.