Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Bellgrave - My Soul is my Gun
Jaar van release: 2004
Label: Locomotive Music
Bellgrave - My Soul is my Gun
“Locomotive Music, dat zal me wel weer een partij ongeïnspireerde, oubollige power metal worden”, dacht ik toen ik My Soul is my Gun voor het eerst aan mijn cd-speler te eten gaf. Nou, power metal is het in ieder geval niet! Wat voor muziek Bellgrave wél maakt, is heel wat moeilijker te omschrijven. De basis ligt in stevige rock, maar verder lijkt de band zo’n beetje met alle windrichtingen mee te waaien: nu eens nu-metal achtige breaks, dan weer doom-achtige trekjes, en dit alles gecombineerd met sterk heavy metal-gitaarwerk! Voordeel is dat de band hierdoor een vrij eigen gezicht heeft ontwikkeld, maar een ontegenzeggelijk nadeel is de wispelturigheid. Het niveau van My Soul is my Gun is namelijk alles behalve constant te noemen.

Met het uitstekende Cold Bleeding Angel en het daaropvolgende titelnummer begint de band sterk. ‘Sleezy’ gitaarriffs worden hier op sterke wijze gecombineerd met pakkende refreinen en krachtige zang. Frontman Danny klinkt een beetje als Ville Laihiala (Sentenced) die de prozac eens heeft laten staan. Het hoge niveau van de eerste nummers wordt echter niet vastgehouden. Bij nummers als Back in Town, Rattlesnakes Rattle (misplaatste nu-metal invloeden) en Coma-State (slaapverwekkend) begint de brede basis de band parten te spelen, waardoor deze nummers wat fragmentarisch en ongeïnspireerd overkomen. Gelukkig revancheert Bellgrave zich middels pakkende nummers als A Place for Sale (met een erg sfeervol begin), Repayment en My Personal Hate-Song voor die mindere nummers.

Ik blijf dus een beetje met tweezijdige gevoelens achter na het beluisteren van dit album. Aan de ene kant laat de band horen een pot krachtige en overtuigende metal neer te kunnen zetten, maar aan de andere kant lijkt Bellgrave nog te zeer op zoek te zijn naar een eigen geluid om alle ideeën tot goede nummers te kunnen smeden. Hoewel My Soul is my Gun dus nog een beetje alle kanten opvliegt qua ideeën, staan er genoeg goede nummers op om de band in ieder geval eens een kans te geven.

Tracklist:
1.Cold Bleeding Angel
2.My Soul Is My Gun
3.Repayment
4.Back In Town
5.A Place For Sale
6.Rattlesnakes Rattle
7.P(r)ay and P(r)ay
8.Coma State
9.When Rats Leave The Ship
10.Discouraged
11.One Hour
12.My Personal Hate-Song
13.Things Called "Never Changed“
14.With No Compromise

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 8 december 2004

Bellgrave - My Soul is my Gun
Reactie van RubeN op 05-01-2005 om 13:01u
Score: 90 / 100

Erg goeie CD

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.