Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Serenade Of Darkness - Storms
Jaar van release: 2004
Label: Eigen Beheer
Serenade Of Darkness - Storms
Het heeft een tijdje geduurd maar het nieuwe Serenade of Darkness album is verkoopsklaar. De opvolger van ‘In Solitude Engraved’ kreeg de krachtige naam ‘Storms’ mee en bevat naast een intro en een outro zes nieuwe melodieuze blackmetalhymnen die tezamen drie kwartier klokken.

Na een redelijk intro barst het album lekker los, krijg ik zelfs een beetje kippenvel en maak in mijn gedachtes een reis naar midden jaren ’90. Naar een tijd waarbij de opkomst van de melodieuze black metal plaatsvond waarbij een band als Dimmu Borgir sfeervolle nummers schreef waarvan je een gevoel kreeg dat je niet in woorden kan omschrijven. De overige gevarieerde nummers liggen min of meer in hetzelfde Noorse straatje. Af en toe hoor ik wat lichte invloeden van Cradle Of Filth albums als ‘Vempire’ en ‘Cruelty and the beast’ maar over het algemeen heeft de band het meest afgekeken van de grotere Noorse voorbeelden. Om nog maar eens twee voorbeelden te noemen: het begin van ‘Invoking the storms of winter’ doet me denken aan Dissection en op weer andere momenten zie ik een raakvlak met ‘Nemesis Divina’ van Satyricon.

Nu u een idee heeft gekregen van hoe dit ‘Storms’ klinkt, zullen we de kwaliteit van het geheel eens doorlopen. De nummers steken vrij goed in elkaar (af en toe heb ik wel het gevoel dat bepaalde delen een beetje geforceerd zijn), zijn gevarieerd, vervelen nergens en hebben een bepaalde sfeer (vooral dat laatste vind ik echt een pluspunt) en de productie is voor een Nederlandse melodieuze blackmetal gerichte plaat zeer deftig. Persoonlijk vind ik de bandfoto’s van de heren een beetje overdreven en zijn de songtitels een beetje cliché. Dat laatste kunnen we ook zeggen van de muziek, maar omdat het geboden materiaal goed is en vooral veel sfeer en afwisseling kent, zie ik dat nog voor een keer door de vingers. ‘Storms’ is een betere plaat dan zijn voorganger maar ik verwacht van de heren volgende keer nog een net iets betere prestatie afleveren. Niettemin een subtopper, die dankzij de melodie en de ‘pakkingsgraad’ geschikt is voor een mainstream metal publiek.

Tracklist:
1. The Dawn of a New Aeon
2. Mortis Sub Noctum
3. Invoking the Storms of Winter
4. The Twilight Behind Your Soul
5. Vicious Oppression
6. A Ceremony for the Dying
7. And Thus All Ends...

Score: 78 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 18 oktober 2004

Meer Serenade Of Darkness:

Serenade Of Darkness - Storms
Reactie van Een_Metalfan op 18-10-2004 om 15:53u

Ik heb ze een keer live gezien in hoogeveen,ik vond ze SUPER.Beter dan dimmu borgir in de o13.

Serenade Of Darkness - Storms
Reactie van Bob op 18-10-2004 om 18:42u
Score: 83 / 100

Dat zijn ze ook.

Serenade Of Darkness - Storms
Reactie van Evil dead op 21-10-2004 om 22:43u

zeker, ze waren goed in Hoogeveen. Een goeie black metal band bij uitstek. En die opmerking van "ze klinken te geforceerd", slaat nergens op. Geen idee wat je daarmee bedoeld.

Serenade Of Darkness - Storms
Reactie van Kristof op 22-10-2004 om 20:52u

Ik vind dat enkele stukken teveel aan elkaar zijn gelast en geplakt. Daar doelde ik op. Binnenkort een interview met de heren online.

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.