Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
    12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Wildman Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ian Rilen (Rose Tattoo)† - 79
  • Larry Howe (Vicious Rumors) - 65
  • Linde Lindström (HIM) - 50
  • Wednesday 13 (Murderdolls) - 50

Vandaag overleden:
  • Bill Kennedy (producent) - 2012
Review

Deadsoul Tribe - The January Tree
Jaar van release: 2004
Label: InsideOut Music
Deadsoul Tribe - The January Tree
Hoe meer mensen je kent, hoe meer je ook in contact komt met verschillende soorten muziek en groepen. Ik had vroeger een vriend die totaal verslaafd was aan de hippie progband Psychotic Waltz en dankzij hem had ik de microbe ook te pakken. Albums als ‘Into the everflow’ en ‘Bleeding’ hebben tegenwoordig nog niets aan kwaliteit ingeboet. De zanger van die aparte band ging destijds door het leven als Buddy Lacky maar wordt nu liever met zijn eigen naam Devon Graves aangesproken. Hij maakt nu al enkele jaren aparte muziek met zijn nieuwe band Deadsoul Tribe en dit ‘The January Tree’ is het derde werkstuk.

De muziek op dit album is wederom speciaal en op een eigenaardige manier progressief. Devon wordt wel bijgestaan door een capabele begeleidingsband maar hij houdt de touwtjes wel heel erg strak in handen. Hij zingt uiteraard, maar bovendien speelde hij op dit album gitaar, keyboards, piano, fluit (!), bas en schreef hij de muziek voor het grootste deel alleen. Devon heeft de laatste jaren vocaal een vooruitgang gemaakt en bij vlagen zingt hij met abstracte zanglijnen de sterren van de hemel. Compositorische zit het geheel weer goed in elkaar en kunnen we genieten van lekkere rustige (en ik durf zelf het woordje ‘modern’ in de mond te nemen) progressieve rock (zeker geen notenneukerij) met poppy structuren die af en toe een uitbarsting kent. Het nieuwe materiaal wekt ook een apart gevoel bij mij op dat ik niet echt volledig kan omschrijven maar ik zal toch een poging wagen: ‘een emotioneel authentiek hoopvol schoonheidsgevoel’. Maar wat je voelt bij deze muziek is uiteraard voor elke luisteraar anders. Sommige vinden dit ‘The January Tree’ heel depressief, maar dat is weer iets dat ik totaal niet aanvoel. Maar dat is het mooie van muziek, iedereen die muziek luistert hoort totaal iets anders.

Devon blijft een integer muzikant en een topzanger (met grote kwaliteit: emotioneel zingen) en zit bij het toplabel Inside Out wel erg op zijn plaats. Het simpelste (dankzij die eerder genoemde poppy structuren en het grote belang van eenvoudige ritmes) maar mooiste album van Deadsoul Tribe tot nu toe.

Tracklist:
1. Spiders and flies
2. Sirens
3. The love of hate
4. Why?
5. The coldest day of winter
6. Wings of faith
7. Toy rockets
8. Waiting for the answer
9. Just like a timepiece
10. Lady of rain

Score: 88 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 12 oktober 2004

Meer Deadsoul Tribe:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.