Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruno Ramos (Manigance) - 61
  • Carmine Appice (Ozzy Osbourne) - 79
  • Dave Mackintosh (Dragonforce) - 48
  • David (I) (Destinity) - 43
  • Feodor Alexandrovich Buzilevich (Holy Blood) - 51
  • Mark Jansen (Epica) - 47
  • Roberto Junquera (Avalanch) - 45
  • Ronnie Radke (Falling In Reverse) - 42
  • Sepp Uyttendaele (Consensus) - 44
  • Thorsten Bauer (Atrocity) - 52
  • Timo Somers (Delain) - 34
  • Timothy James Hagelganz (Stryper) - 63

Vandaag overleden:
  • Dawn Crosby (Détente) - 1996
Review

W.A.S.P. - The Neon God part 2: The Demise
Jaar van release: 2004
Label: Noise Records
W.A.S.P. - The Neon God part 2: The Demise
Eerder dit jaar kwam deel 1 van W.A.S.P.'s The Neon God uit, getiteld The Rise. Tussen de optredens van afgelopen zomer door is frontman Blackie Lawless ook nog druk bezig geweest met het afmixen van het tweede deel van het verhaal, The Demise. Een heavy metal plaat in twee delen, dus.

Waar deel 1 eerst aan opbouw deed qua verhaal en muziek, word je bij deel 2 er gelijk middenin gegooid, met het uptempo Never Say Die (geen Black Sabbath cover, overigens). Al snel merk je dan dat er muzikaal niets gewijzigd is (ook bijna niets qua albumcover, trouwens). In andere woorden: The Demise sluit naadloos aan op The Rise. Vooral als dan in Resurrector elementen terugkomen uit Sister Sadie (And The Black Habits) van deel 1, en als blijkt dat titelnummer The Demise een bewerking is van The Rise, is het wel duidelijk dat dit gewoon 1 dubbel-cd had moeten zijn. Daar zit dan ook het minpunt van The Demise: teveel herhaling van het eerste deel.

Ondanks dat zijn de nummers wel weer ouderwets goed, en zitten nog steeds gewoon goed in elkaar. Wederom een vet gitaargeluid, met Blackie's kenmerkende stemgeluid er bovenop, en hier en daar een Hammond orgel erdoor, voor wat extra sfeer. Dit keer staat er maar anderhalve ballad op. Na een rustige intro slaat Clockwork Mary ineens zonder fatsoenlijke overgang om, en daarna is All My Life het laatste rustpuntje. Verder gaat het gas vol open, met beukende nummers als Destiny's To Come en Come Back To Black. De productie is iets verbeterd ten opzichte van deel 1, maar niet in een grootte dat het een wereld van verschil is. Het geheel klinkt net iets helderder.

Wie na het luisteren van The Rise meer wil, kan The Neon God part 2: The Demise blindelings aanschaffen, want je krijgt een album wat er perfect bij past. Wie niets om het verhaal geeft en een album wil vol goed klinkende pure heavy metal, kan met alleen The Demise ook wel uit de voeten.

Tracklist:
1. Never Say Die
2. Resurector
3. The Demise
4. Clockwork Mary
5. Tear Down The Walls
6. Come Back To Black
7. All My Life
8. Destiny's To Come
9. The Last Redemption

Score: 80 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 26 september 2004

Meer W.A.S.P.:

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.