Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mäkelä (Memory Garden) - 49
  • Bob Seger - 81
  • Chris Shiflett (Foo Fighters) - 55
  • Federico Pennazzato (Secret Sphere) - 44
  • Jacob Bredahl (Hatesphere) - 48
  • Martin Olsen (As We Fight) - 46
  • Pascal Spierings (Whispering Gallery) - 51
  • Santeri Kallio (Amorphis) - 52
Review

Modern Rites - Endless
Jaar van release: 2024
Label: Debemur Morti Productions

 -

Sommige labels hebben zo’n neusje voor kwaliteit dat ook de release van tot nog toe. onbekende bands bovengemiddelde interesse opwekt. Het Franse Debemur Morti Productions is een goed voorbeeld van zo’n label dat eigenlijk zelden tot nooit teleurstelt. Daarom duik ik vol vertrouwen in de muziek van de internationale groep Modern Rites, die uit twee muzikanten bestaat. ‘Archytekt’ (de Amerikaan Jonny Warren) is verantwoordelijk voor zowel de vocalen als de baspartijen, keyboardpartijen en drumprogrammering, terwijl de Zwitser ‘Katalyst’ (wellicht bekend van de groep Aara) de gitaarpartijen voor zijn rekening neemt.

Endless is de tweede release van deze groep, na het in 2021 verschenen Monuments. Het duo omschrijft zijn stijl als een combinatie van industrial uit de jaren negentig en melodieuze black metal. En die beschrijving is aardig accuraat, want hoewel er regelmatig vrij melodieuze riffs doorschemeren in de composities, zorgt de ronduit drukkende en claustrofobische sound ervoor dat de muziek donker, kil en afstandelijk klinkt. Denk qua invloeden aan een soort pastiche van …And Oceans (de verstikkende atmosfeer en het spervuur aan blastbeats), Gaerea (de massieve en zware riffs), Godflesh (de industrial-achtige ondertonen) en Blut Aus Nord (de lichtelijke dissonantie in het gitaarwerk) en je krijgt een aardig beeld van de totaalsound.

Op de beste momenten maakt Modern Rites dan ook een behoorlijk overrompelende indruk. Met name in de wat langere tracks Lost Lineage en Veil Of Opulence komt het tweetal prima voor de dag, omdat sterke, melodieuze riffs bivakkeren onder de ondoordringbare, compromisloze sound en omdat de band iets meer afwisseling aanbrengt. Ook Autonomy is om die reden een van de interessantere nummers. De subtiele, psychedelische effecten op de achtergrond zorgen voor verrijking en verdieping.

Toch blijkt Endless – ondanks de relatief overzichtelijke speelduur van veertig minuten – een behoorlijk taaie luisterervaring. De productie is een kwestie van smaak, maar ze slaat wel iedere vorm van levendigheid uit de muziek. Het is hetzelfde euvel als met een plaat als Cosmic World Mother (2020) van het eerder aangehaalde …And Oceans. Daar komt bij dat de strot van Archytekt wel wat monotoon is (zijn wat hese geblaf behoort niet tot een van de sterkste in het genre) en dat de nummers ook wel enigszins op elkaar lijken.

Zo is Endless al met al een beetje een paradoxaal album. Enerzijds eist de sound direct alle aandacht van de luisteraar, maar door het ondoordringbare karakter zorgt diezelfde sound er ook voor dat de toehoorder gaandeweg afhaakt, omdat het materiaal te monotoon begint te klinken. Modern Rites beschikt zeker over kwaliteit, maar komt nog niet volledig tot wasdom op dit heftige werkstuk.

Tracklist:
1. Prelude
2. Endless
3. Lost Lineage
4. Veil Of Opulence
5. Becoming
6. For Nothing
7. Autonomy
8. Philosophenweg

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 5 januari 2025

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.