Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • B-Real (Cypress Hill) - 56
  • Charlie Watts (The Rolling Stones)† - 85
  • Dez Cadena (Misfits) - 65
  • Helena Iren Michaelsen (Imperia) - 49
  • José Mario Martínez Arroyo (Mägo De Oz) - 55
  • Marquis de Sade (auteur)† - 286
  • Tomasz "Orion" Wróblewski (Behemoth) - 46

Vandaag overleden:
  • Freddie Wadling (Cortex) - 2016
Review

Xandria - Universal Tales
Jaar van release: 2024
Label: Napalm Records

 -

”It's been a long time since our glory days”, zingt Ambre Vourvahis in Live The Tale. Het is inderdaad lang geleden dat Xandria volle zalen trok en een stempel op de symfonische metalscene drukte. Het helpt ook niet mee dat bandleider Marco Heubaum in dertig jaar maar liefst vijf zangeressen versleet. Toch werd het comebackalbum The Wonders Still Awaiting (2023) met de nieuwe frontvrouw behoorlijk positief ontvangen en staat de van oorsprong Duitse groep weer frequent op het podium. Als dank voor de steun van de trouwe fans met betrekking tot de terugkomst aan het front en ter overbrugging naar een nieuwe langspeler is er nu de ep Universal Tales.

Het schijfje bevat vier nieuwe tracks die de verschillende kanten van de symfonische metalformatie laten horen. No Time To Live Forever is de meest bombastische compositie. De stevige opener bevat prima koorpartijen die in de verte wel wat doen herinneren aan de hit Nightfall van het album Sacrificium (2014). Universal en Live The Tale belichten de popmetalkant à la Delain, de band waarmee getourd is (Europa) en volgend jaar wederom rondgereisd wordt (Verenigde Staten). 200 Years is een folky en vrolijk powermetalnummer, dat het live ongetwijfeld goed gaat doen.

Van deze vier nieuwe tracks staan er ook orkestrale versies op het schijfje. Het zijn leuke extra’s die aantonen hoe filmisch en orkestraal de muziek van Xandria in de kern is. Het wordt echter interessanter met de akoestische filmmuziekversie van The Wonders Still Awaiting, want dat brengt de symfonische kant samen met akoestisch gitaarspel en een uitblinkende zangeres.

Opmerkelijk is dat Vourvahis haar extreme vocalen niet inzet op deze ep. Op The Wonders Still Awaiting zorgen die voor een vernieuwend element binnen het geluid van Xandria. Dat blijft hier dus achterwege. Wel komt de 32-jarige frontvrouw enkele keren op een geslaagde manier met operavocalen. De half Griekse, half Française komt echter nog beter tot haar recht met haar melodieuze popzang, zoals ze aantoont in Universal. Daarin hoeft ze niet boven de rest uit te schreeuwen. Niets overtreft echter haar bijdragen in de akoestische filmmuziek-versie van The Wonders Still Awaiting.

Universal Tales is een degelijk en prettig tussendoortje dat de verschillende kanten van het muzikale spectrum van Xandria laat horen, met uitzondering van de extreme vocalen. De vraag is dan ook of we slechts kortstondig hebben mogen genieten van die extra vocale variatie, of dat er dit keer geen nummers zijn geschreven die zich ervoor leenden. Met deze ep en de optredens staat Xandria weer in de schijnwerpers en hoewel de band niet meer toonaangevend is, zullen de fans blij zijn met deze release en de terugkeer aan het front.

Tracklist:
1. No Time To Live Forever
2. Universal
3. 200 Years (Feat. Ally Storch)
4. Live The Tale
5. The Wonders Still Awaiting (Acoustic Film Score Version)
6. No Time To Live Forever (Orchestral Version)
7. Universal (Orchestral Version)
8. 200 Years (Orchestral Version / Feat. Ally Storch)
9. Live The Tale (Orchestral Version)

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 5 december 2024

Meer Xandria:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.