Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dries (Natan) - 43
  • Glen E. Friedman (fotograaf) - 64
  • Isiul (Hellsaw) - 44
  • Jo Nunez (Firewind) - 38
  • Michał Łapaj (Riverside) - 44
  • Pasi Sipilä (Charon) - 49
  • Riku Hopeakoski (Catamenia) - 48
  • Snowy White (Thin Lizzy) - 78
  • Tim Baumgärtel (Adorned Brood) - 47
  • Timo Tolkki (Stratovarius) - 60
  • Tobias Forge (Ghost) - 45

Vandaag overleden:
  • Norman Smith (Hurricane Smith) - 2008
  • Ronnie Montrose (Montrose) - 2012
Review

God Dethroned - The Judas Paradox
Jaar van release: 2024
Label: Reigning Phoenix Music

 -

Wie aan Gorefest, Asphyx en Sinister denkt, ziet de demotapes van die bands nog bij de lokale platenboer liggen. Dan hebben we het uiteraard over de oudere fans. In dat rijtje met bands past ook God Dethroned, dat in 1991 met de democassette Christ Hunt voor het eerst van zich liet horen en indruk maakte op de scene. Destijds was het blackened death metal wat de klok sloeg bij de Drentse formatie. Hoewel die stijl nog altijd de boventoon voert, zijn er door de jaren heen meer elementen uit andere stijlen de muziek van Henri Sattler en co binnengeslopen, waaronder thrash en heavy metal.

De twaalfde langspeler is dan ook een diverse aangelegenheid. De plaat begint verrassend met het trage, maar atmosferische titelnummer, waarin de cleane vocalen van gitarist Dave Meester prima passen. De rest van het album is een stuk agressiever en sneller. In Rat Kingdom rost de groep er als vanouds op los met blastbeats, voordat de heren in The Hanged Man vooral groovend te werk gaan. Asmodeus belicht dan weer de melodeathkant van het muzikale spectrum van God Dethroned. Kashmir Princess begint melancholisch en The Eye Of Providence mixt blackened death met thrash. De tweede helft van de plaat is wat wisselvalliger en aan het einde eenvormiger dan de eerste, maar nog altijd degelijk.

De productie van The Judas Paradox is puntiger, killer en cleaner dan die van de warmere, atmosferische voorganger Illuminati (2020). Dat gaat wat ten koste van de sfeer, maar door het heldere geluid kun je alle partijen wel beter horen, waaronder het basspel in Asmodeus, en het drumwerk van Frank Schilperoort. Hoewel er nog altijd melodie aanwezig is in de songs, lijkt het album riffgeoriënteerder dan zijn voorganger. Gelukkig komt Dave Meester regelmatig met fraai leadwerk, zoals in The Eye Of Providence.

The Judas Paradox is een solide plaat waarop God Dethroned vooral vertrouwd klinkt en enkele keren verrast, zoals in het titelnummer. Wat het album sterk maakt, is de grote afwisseling tussen de tracks. Elk nummer belicht weer een ander onderwerp (de Bijbel, het Vaticaan, de pandemie) en heeft een andere muzikale invalshoek. De tweede helft bevat wat minder memorabele nummers. Het heeft even geduurd na Illuminati, maar de motivatie en inspiratie zijn weer terug bij God Dethroned.

Tracklist:
1. The Judas Paradox
2. Rat Kingdom
3. The Hanged Man
4. Black Heart
5. Asmodeus
6. Kashmir Princess
7. Hubris Anorexia
8. The Eye Of Providence
9. Hailing Death
10. Broken Bloodlines
11. War Machine

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 18 september 2024

Meer God Dethroned:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.