Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Geen concerten bekend voor 08-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Perialas (producent) - 70
  • Alexander Vasilopoulos (Airged L'amh) - 54
  • Alexei Olegovich Andrushenko (Holy Blood) - 42
  • Jens Kidman (Meshuggah) - 60
  • Nick DiSalvo (Elder) - 37
  • Pär Sundström (Sabaton) - 45
  • Per Wiberg (Opeth) - 58
  • Peter Stålfors (Dream Evil) - 56
  • Steve White (KMFDM) - 61

Vandaag overleden:
  • André Matos (Angra) - 2019
  • Frostmourn (Dark Domination) - 2004
Review

God Dethroned - The Judas Paradox
Jaar van release: 2024
Label: Reigning Phoenix Music

 -

Wie aan Gorefest, Asphyx en Sinister denkt, ziet de demotapes van die bands nog bij de lokale platenboer liggen. Dan hebben we het uiteraard over de oudere fans. In dat rijtje met bands past ook God Dethroned, dat in 1991 met de democassette Christ Hunt voor het eerst van zich liet horen en indruk maakte op de scene. Destijds was het blackened death metal wat de klok sloeg bij de Drentse formatie. Hoewel die stijl nog altijd de boventoon voert, zijn er door de jaren heen meer elementen uit andere stijlen de muziek van Henri Sattler en co binnengeslopen, waaronder thrash en heavy metal.

De twaalfde langspeler is dan ook een diverse aangelegenheid. De plaat begint verrassend met het trage, maar atmosferische titelnummer, waarin de cleane vocalen van gitarist Dave Meester prima passen. De rest van het album is een stuk agressiever en sneller. In Rat Kingdom rost de groep er als vanouds op los met blastbeats, voordat de heren in The Hanged Man vooral groovend te werk gaan. Asmodeus belicht dan weer de melodeathkant van het muzikale spectrum van God Dethroned. Kashmir Princess begint melancholisch en The Eye Of Providence mixt blackened death met thrash. De tweede helft van de plaat is wat wisselvalliger en aan het einde eenvormiger dan de eerste, maar nog altijd degelijk.

De productie van The Judas Paradox is puntiger, killer en cleaner dan die van de warmere, atmosferische voorganger Illuminati (2020). Dat gaat wat ten koste van de sfeer, maar door het heldere geluid kun je alle partijen wel beter horen, waaronder het basspel in Asmodeus, en het drumwerk van Frank Schilperoort. Hoewel er nog altijd melodie aanwezig is in de songs, lijkt het album riffgeoriënteerder dan zijn voorganger. Gelukkig komt Dave Meester regelmatig met fraai leadwerk, zoals in The Eye Of Providence.

The Judas Paradox is een solide plaat waarop God Dethroned vooral vertrouwd klinkt en enkele keren verrast, zoals in het titelnummer. Wat het album sterk maakt, is de grote afwisseling tussen de tracks. Elk nummer belicht weer een ander onderwerp (de Bijbel, het Vaticaan, de pandemie) en heeft een andere muzikale invalshoek. De tweede helft bevat wat minder memorabele nummers. Het heeft even geduurd na Illuminati, maar de motivatie en inspiratie zijn weer terug bij God Dethroned.

Tracklist:
1. The Judas Paradox
2. Rat Kingdom
3. The Hanged Man
4. Black Heart
5. Asmodeus
6. Kashmir Princess
7. Hubris Anorexia
8. The Eye Of Providence
9. Hailing Death
10. Broken Bloodlines
11. War Machine

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 18 september 2024

Meer God Dethroned:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.