Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
  • 8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
Geen concerten bekend voor 06-10-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Axel Mackenrott (Masterplan) - 57
  • Claudio Diprima (Thy Majestie) - 53
  • Dean Fertita (Queens Of The Stone Age) - 56
  • Fernando Scarcella (Rata Blanca) - 51
  • Mick Mashbir (Alice Cooper) - 78
  • Nibbs Carter (Saxon) - 60
  • Pat (Gurd) - 49
  • Roger Waters (Pink Floyd) - 83
  • Scott Travis (Judas Priest) - 65

Vandaag overleden:
  • Agyl (Scald) - 1997
  • Dave Sherman (Spirit Caravan) - 2022
  • Elin Overskott (Dismal Euphony) - 2004
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones) - 1994
  • Rick Davies (Supertramp) - 2025
Review

Armed Cloud - Nimbus
Jaar van release: 2024
Label: MEY Productions

 -

Vier jaar geleden plaatste de Nijmeegse progmetalformatie Armed Cloud zich wat steviger in de metalscene met het derde album Torque. Met de opvolger Nimbus wordt die lijn voortgezet. Het nieuwe album is wat zwaarder, een beetje ruiger en bevat bovendien een gastbijdrage die menig metalfan zal interesseren. Marcela Bovio (Stream Of Passion) zorgt voor een heuse stralenkrans in Angel Of Frost, de eerste single. Haar bijdrage zal mogelijk helpen een groter publiek te bereiken.

De albumtitel heeft niets te maken een ring van licht om het hoofd van een heilige, maar refereert aan zware wolkenformaties; cumulonimbus, ofwel onweerswolken. Nimbus is een donkere, zware plaat die werd gesmeed gedurende de turbulente jaren van de pandemie. Het album verhaalt over de thema’s die de maatschappij de afgelopen jaren domineerden, met daarbij de persoonlijke duisternis die de individuele bandleden plaagde. Toetsenist Remco van der Veen en zanger Daan Dekker zijn de belangrijkste songwriters, maar ditmaal zijn de muziek en de teksten door de volledige band geschreven. Daardoor is dit het meest coherente album van Armed Cloud tot op heden.

Vanaf het prille begin voegt de band verschillende muziekstijlen samen tot stevige progrock. Inspiratie komt van bands als Amorphis en Voyager, gemengd met de agressie van Korn en Pantera. Daarnaast is de ruwe, avontuurlijke geest van Avenged Sevenfold altijd aanwezig. Sombere, emotionele passages worden afgewisseld met zelfverzekerde, krachtige stukken. Producer Erwin Hermsen (Pestilence, Legion Of The Damned, Sinister) heeft bijgedragen aan de muzikale ontwikkeling van de band. Het is daarom logisch dat Nimbus met Erwin is opgenomen in Toneshed Studio.

De composities zitten sterk in elkaar. Gitarist Kay Bouten en toetsenist Remco van der Veen kunnen zich lekker uitleven tegen de stevige muur van geluid die drummer Rico Noijen en bassist Boris Suvee creëren en frontman Daan Dekker excelleert met zijn rauwe stemgeluid. De opener - tevens tweede single - Safety Word geeft een redelijke indruk van het album als geheel.

Angel Of Frost, The Ones Who Are Lost, Desolation en de titeltrack zijn nummers waarin het symfonische karakter de overhand heeft. Vooral Desolation, met ingetogen coupletten en ruigere refreinen, springt erbovenuit door het gitaarwerk van Kay. Het sterke Demon I, Demon You volgt een tegenovergestelde formule en heeft een thrashy vibe. White Wine is een sfeervol, akoestisch nummer met fraaie, meerstemmige zang richting de slotfase. Social Sludge, het meest progressieve nummer op de plaat, wordt met iedere luisterbeurt sterker.

Een track waar ik iets minder positief over ben is Handless Thief. Na de symfonische intro neemt de gitaar het over, maar in het refrein gaat het mis. Alle agressie is weg, de zang van Daan wordt te lief en de opgebouwde spanning verdwijnt als sneeuw voor de zon. Dat blijft zo in het tweede couplet. Stitches volgt hetzelfde recept en behoort juist tot de favorieten, met heerlijk gitaarspel, rauwe vocalen en goed samenspel van de stevige ritmesectie, gitaar en toetsen en zang. Ondanks het ingetogen refrein blijft dit wel een krachtig nummer.

Kortom, Nimbus is heerlijk luistervoer dat op hoog volume geconsumeerd dient te worden. Chapeau heren.

Tracklist:
1. Safety Word
2. Angel Of Frost
3. Desolation
4. Demon I, Demon You
5. The Ones Who Are Lost
6. Handless Thief
7. Stitches
8. Nimbus
9. White Wine
10. Social Sludge

Score: 87 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 24 mei 2024

Zoeken
    3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.