Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alec John Such (Bon Jovi)† - 74
  • Cory Betts (Black Majesty) - 55
  • Frankie Banali (Quiet Riot)† - 74
  • Franz Treichler (The Young Gods) - 64
  • James Guthrie (producent) - 72
  • James Young (Styx) - 76
  • Josh Silver (Type O Negative) - 63
  • Piet Sielck (Iron Savior) - 62

Vandaag overleden:
  • Doug Harrington (Defiance) - 2006
  • Peter Sinfield (King Crimson) - 2024
Review

Amaranthe - The Catalyst
Jaar van release: 2024
Label: Nuclear Blast Records

 -

Zo’n tien jaar geleden maakte Amaranthe indruk met een destijds vernieuwende en flitsende combinatie van melodeath, power metal, metalcore, pop en elektronische elementen. Daarbij viel op dat de Zweedse formatie drie vocalisten in dienst had, waarbij vooral zangeres Elize Ryd de succesfactor was. Hoewel de Zweedse groep nog altijd garantstaat voor een enthousiast en energiek live-spektakel zijn de meest recente platen van het sextet minder relevant.

Ook The Catalyst bevat geen verrassingen. Sterker nog: het is een herhaling van zetten die af en toe naar zelfplagiaat riekt. Je krijgt dezelfde ritmiek (Insatiable heeft wel iets van Drop Dead Cynical), nagenoeg dezelfde zanglijnen en standaardriffs voorgeschoteld. Dat werkt vooral de tweede helft van de plaat tegen zich. Zelfs de extreme vocalen van de nieuwe zanger Mikael Sehlin liggen in lijn van die van de vertrokken Henrik "GG6" Englund Wilhelmsson. Dit keer zijn er wel meer synthesizer-elementen toegevoegd aan het geheel, maar zelden zit je op het puntje van je stoel. Nu hoeft een band uiteraard niet per definitie vernieuwend te zijn, maar in dit geval lijkt de echte inspiratie er niet te zijn en blijft de groep hangen in een (overigens succesvolle) formulaire benadering.

Deze zevende langspeler is overigens zeker niet slecht. Daarvoor zijn de kwaliteiten van de bandleden te goed. Zo valt op dat er wat meer gitaarsolo’s in de songs zijn verwerkt. Bovendien is er productioneel professioneel werk geleverd. De vocale bijdragen zijn prima op elkaar afgestemd en de instrumentatie klinkt als een klok. Wat dat betreft valt er weinig te mopperen. En het blijft gewoon ook opbeurende stuitermetal, getuige onder meer Outer Dimensions, met een knipoog naar inspiratiebron ABBA in het refrein.

Het album is echter gevuld met degelijke nummers die in veel gevallen over drie jaar niet meer op de setlist staan. Het energieke titelnummer, het snelle Damnation Flame (dat raakvlakken heeft met Nightwish en Powerwolf) en het swingende Re-Vision (met memorabele sample) houden het daarom waarschijnlijk langer uit dan de andere tracks, die het album als geheel wat vlak laten klinken. Vlak achter deze uitschieters doen Interference en de ballad Stay A Little While het goed. Wie zich niet stoort aan het repetitieve karakter van de afgelopen Amaranthe-albums, heeft ook aan The Catalyst een fijne eurodance-metalplaat.

Tracklist:
1. The Catalyst
2. Insatiable
3. Damnation Flame
4. Liberated
5. Re-Vision
6. Interference
7. Stay A Little While
8. Ecstasy
9. Breaking The Waves
10. Outer Dimensions
11. Resistance
12. Find Life

Score: 68 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 11 februari 2024

Meer Amaranthe:

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.