Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Review

Amaranthe - The Catalyst
Jaar van release: 2024
Label: Nuclear Blast Records

 -

Zo’n tien jaar geleden maakte Amaranthe indruk met een destijds vernieuwende en flitsende combinatie van melodeath, power metal, metalcore, pop en elektronische elementen. Daarbij viel op dat de Zweedse formatie drie vocalisten in dienst had, waarbij vooral zangeres Elize Ryd de succesfactor was. Hoewel de Zweedse groep nog altijd garantstaat voor een enthousiast en energiek live-spektakel zijn de meest recente platen van het sextet minder relevant.

Ook The Catalyst bevat geen verrassingen. Sterker nog: het is een herhaling van zetten die af en toe naar zelfplagiaat riekt. Je krijgt dezelfde ritmiek (Insatiable heeft wel iets van Drop Dead Cynical), nagenoeg dezelfde zanglijnen en standaardriffs voorgeschoteld. Dat werkt vooral de tweede helft van de plaat tegen zich. Zelfs de extreme vocalen van de nieuwe zanger Mikael Sehlin liggen in lijn van die van de vertrokken Henrik "GG6" Englund Wilhelmsson. Dit keer zijn er wel meer synthesizer-elementen toegevoegd aan het geheel, maar zelden zit je op het puntje van je stoel. Nu hoeft een band uiteraard niet per definitie vernieuwend te zijn, maar in dit geval lijkt de echte inspiratie er niet te zijn en blijft de groep hangen in een (overigens succesvolle) formulaire benadering.

Deze zevende langspeler is overigens zeker niet slecht. Daarvoor zijn de kwaliteiten van de bandleden te goed. Zo valt op dat er wat meer gitaarsolo’s in de songs zijn verwerkt. Bovendien is er productioneel professioneel werk geleverd. De vocale bijdragen zijn prima op elkaar afgestemd en de instrumentatie klinkt als een klok. Wat dat betreft valt er weinig te mopperen. En het blijft gewoon ook opbeurende stuitermetal, getuige onder meer Outer Dimensions, met een knipoog naar inspiratiebron ABBA in het refrein.

Het album is echter gevuld met degelijke nummers die in veel gevallen over drie jaar niet meer op de setlist staan. Het energieke titelnummer, het snelle Damnation Flame (dat raakvlakken heeft met Nightwish en Powerwolf) en het swingende Re-Vision (met memorabele sample) houden het daarom waarschijnlijk langer uit dan de andere tracks, die het album als geheel wat vlak laten klinken. Vlak achter deze uitschieters doen Interference en de ballad Stay A Little While het goed. Wie zich niet stoort aan het repetitieve karakter van de afgelopen Amaranthe-albums, heeft ook aan The Catalyst een fijne eurodance-metalplaat.

Tracklist:
1. The Catalyst
2. Insatiable
3. Damnation Flame
4. Liberated
5. Re-Vision
6. Interference
7. Stay A Little While
8. Ecstasy
9. Breaking The Waves
10. Outer Dimensions
11. Resistance
12. Find Life

Score: 68 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 11 februari 2024

Meer Amaranthe:

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.