Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

The Answer - Sundowners
Jaar van release: 2023
Label: Golden Robot

 -

In 2006 leverde het uit Ierland afkomstige The Answer met debuutalbum Rise een schot in de roos af. Met een sprankelende plaat die vol staat met riffs die aan AC/DC doen denken en met Led Zeppelin-georiënteerde zanglijnen, werd de formatie een boegbeeld van de classic rock-revival. Opvolger Everyday Demons (2009) was ook een heerlijke plaat is, maar de muziek die daarna kwam, was toch allemaal wat minder beklijvend. Niet dat het slecht werd, want platen als New Horizon (2013) en Raise A Little Hell (2015) bevatten een aantal prima songs, maar nergens doet het denken aan die eerste twee albums.

Het zorgde ervoor dat de interesse voor The Answer steeds meer afnam en uiteindelijk laste de groep na Solas (2016) een lange pauze in. Vocalist Cormac Neeson richtte zich vanaf dat moment op zijn naar zichzelf vernoemde soloproject en bracht het rustige folk-album White Feathers (2020) uit. In 2023 is The Answer weer terug. Met hernieuwde energie en ideeën komt de band met Sundowners, een plaat die mijlenver afstaat van de muziek uit de begindagen.

De muzikale route waarbij steeds meer afstand genomen wordt van de harde rock, is al een tijd geleden ingezet. Daarvoor in de plaats kwamen meer folk-achtige invloeden en klinkt de muziek hedendaags vele malen rustiger. Waar er met het gitaarspel altijd veelvuldig gerefereerd werd aan AC/DC, is deze sound ook volledig verleden tijd, terwijl in de songwriting het geluid van Led Zeppelin nog wel te herkennen is. Het is de zang van Neeson die ervoor blijft zorgen dat de band onmiskenbaar te identificeren is als The Answer.

Sundowners is dus vooral een rustige plaat geworden. Een album met bezieling, maar ook één met weinig spanning. De openingstrack, tevens het titelnummer, is hier een goed voorbeeld van. Zware baslijnen, dreigende riffs en het geluid van een orgel lijken samen te komen in een soort jamsessie die toewerkt naar een climax, maar die blijft na zes minuten uit. Dat is jammer, want het zorgt ervoor dat het nummer eigenlijk voortkabbelt en geen indruk maakt. Het blijkt tekenend te zijn voor de rest van de muziek, want ook daar vallen weinig hoogtepunten uit te halen.

Het zit hem dan vooral in het stukje songwriting en zang, want instrumentaal laten de bandleden wel fijne riffs en drumwerk horen en is vooral het gebruik van een orgel van meerwaarde. Het orgelspel heeft vaak een achtergrondrol en zorgt ervoor dat nummers als Want You To Love Me en Oh Cherry voller klinken, maar het probleem bij de meeste songs is dat er qua zang geen memorabele refreinen en coupletten zijn. De enige uitzondering is Livin' On The Line. Deze speelse track klinkt wat losser, heeft een opzwepend refrein, maar is ook geenszins een nummer waar de groep later om herinnerd zal worden.

De heropleving van The Answer gaat dan helaas ook gepaard met het minste album van de formatie. Sundowners laat een band horen die beschikt over groot muzikaal talent, maar die dat ditmaal niet om weet te zetten in pakkende nummers. De hele plaat kabbelt wat voorbij, zonder dat deze ergens echt indruk achterlaat. Het is jammer dat een band die eens zulke sprankelende composities maakte, het niet meer lukt om met overtuigend materiaal te komen. Misschien had de pauze nog wat langer moeten duren.

Tracklist:
1. Sundowners
2. Blood Brother
3. California Rust
4. Want You To Love Me
5. Oh Cherry
6. No Salvation
7. Cold Heart
8. All Together
9. Livin' On The Line
10. Get Back On It
11. Always Alright

Score: 63 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 29 maart 2023

Meer The Answer:

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.