Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 10-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 37
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 44
  • Christofer Johnsson (Therion) - 54
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 60
  • Ian Anderson (Jethro Tull) - 79
  • Mark Borgmeyer (Crimson Glory) - 60
  • Zachary Hietala (Tarot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Review

Black Sabbath - Heaven And Hell
Jaar van release: 1980
Label: Vertigo

 -

Wat was, qua albumreleases, het allerbeste metaljaar? Wat mij betreft is 1980 een voorname kandidaat voor deze eretitel. Denk bijvoorbeeld aan Ace Of Spades, Angel Witch, Back In Black, Blizzard Of Ozz, British Steel, Fresh Fruit For Rotting Vegetables, Iron Maiden, Lightning To The Nations en Wheels Of Steel. Mijn persoonlijke favoriet uit deze onvergetelijke periode is Heaven And Hell van het herboren Black Sabbath.

Met wat vers Amerikaans bloed in de gelederen laat de ervaren Engelse formatie aan alle ontluikende NWOBHM-bandjes horen hoe traditionele heavy metal hoort te klinken. De van Rainbow overgekomen aanwinst Ronnie James Dio slaagt volledig in de opzet om originele zanger Ozzy Osbourne te doen vergeten. Dio is in technisch opzicht een veel betere vocalist. De kleine man met het grote stemgeluid levert bovendien een aanzienlijke bijdrage aan de songwriting. Daar waar de vorige twee studio-albums van Black Sabbath vrij zwak zijn, staat Heaven And Hell vol met overtuigende composities van een onaardse schoonheid.

De voortvarende opener Neon Knights laat meteen horen dat dit een ander Black Sabbath is dan in de jaren zeventig. Het nummer heeft een opvallend hoog tempo en de voor Dio kenmerkende fantasy-thematiek. Alle vier bandleden presteren op de toppen van hun kunnen. Vervolgens toont het rustige, hemelse intro van Children Of The Sea de veelzijdigheid van het gezelschap. Deze track ontpopt zich even later als een epische mid-tempo kraker en is een absoluut hoogtepunt.

Nog beter is het zeven minuten lange titelnummer van Heaven And Hell. Met zijn fantastische gitaar- en basspel, cryptische tekst, progressieve arrangement, opvallende outro en halfgoddelijke, halfduivelse vocalen van Ronnie James Dio is het voor mij de gaafste song van heel het jaar 1980. Het uitstekende, tussengelegen Lady Evil maakt kant a van deze langspeler compleet. Als de achterzijde van dit stuk vinyl hetzelfde niveau zou hebben, dan was een maximale score van 100 punten gerechtvaardigd geweest.

In de praktijk zijn de vier songs op kant b van Heaven And Hell weliswaar zeer behoorlijk, maar met name Wishing Well en Walk Away blijven achter bij het voorafgaande geweld. Naar het afwisselende Die Young en het dromerige Lonely Is The Word zullen veel jonge NWOBHM-bandjes destijds daarentegen toch met enige jaloezie hebben geluisterd. Per saldo is dit album nu, meer dan vier decennia na de oorspronkelijke release, nog steeds een verplichte aanwezigheid in de collectie van elke hardrock- en metalfan.

Tracklist:
1. Neon Knights
2. Children Of The Sea
3. Lady Evil
4. Heaven And Hell
5. Wishing Well
6. Die Young
7. Walk Away
8. Lonely Is The Word

Score: 92 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 25 december 2022

Meer Black Sabbath:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.