Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2027 zijn Blink-182, Evanescence, Faith No More, Helloween, Marilyn Manson, Mötley Crüe, Parkway Drive en Slash. Hoeveel van deze acts vind jij waardige headliners voor het dertigjarig jubileum?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen enkele

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Helldriver
  • Korn, Architects en Pixel Grip
  • Vengeance, Seven Thirty en Helldriver
  • 10 november:
  • Chemicide en Velozza
  • Fabio Lione
  • Fifth Angel en Leatherwitch
  • 11 november:
  • Enter Shakiri, Holding Absence en The Callous Daoboys
  • Fabio Lione
  • 13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
  • 14 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Demichron
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Helldorado
  • Suicide Commando en BHPL
  • Unfinished, Subspectral, Proxima Flare, Hurryland
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Palmer (Ponga) - 58
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 55

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

Déhà - Decadanse
Jaar van release: 2022
Label: Les Acteurs de l'Ombre Product

Déhà - Decadanse

In mijn hernieuwde ontdekkingstocht door het oeuvre van de Belgische producer, componist en multi-instrumentalist Olmo Lipani – die alleen al onder zijn pseudoniem Déhà een ware karrenvracht aan materiaal heeft uitgebracht – is het onlangs verschenen Decadanse een schijfje waar ik wel benieuwd naar ben. De kwaliteit van het werk dat deze beste man uitbrengt, is meestal dik in orde, of het nu black metal, ambient of doom betreft. Wat opvalt aan dit album is dat het is uitgebracht door het kwaliteitslabel Les Acteurs de l'Ombre Productions. De plaat bestaat uit twee lange composities, die de twintigminutengrens makkelijk overschrijden. Wat heeft Déhà ditmaal voor ons in petto?

Een wilde en behoorlijk boeiende rit, zo blijkt al uit de openingstrack The Devil’s Science, die boordevol ideeën zit. Het nummer gaat alle kanten op, maar blijft een zekere (weliswaar losse) coherentie behouden die ervoor zorgt dat het geheel niet desintegreert. De track begint met een lange aanloop van logge, duidelijk op industrial geïnspireerde riffs met elektronische beats (een soort oude Godflesh meets Aborym, maar dan in slow motion gespeeld). Het is niet direct heel spannend en de eerste minuten blijven nogal minimalistisch, want de combinatie van horrorachtige pianodeuntjes met industrialklanken werkt op papier goed, maar wat minder in de uitvoering. Na een minuut of zes komt er wat meer leven in het nummer middels de diepe grunts van Déhà, die zich als altijd vol overtuigingskracht van zijn vocale diensten kwijt.

Een plotselinge, maniakale versnelling zorgt voor een soort Cradle Of Filth meets Mysticum-vibe en vanaf dan is het nummer echt los. Het is niet moeilijk om visioenen te krijgen van ontspoorde, Frankenstein-achtige experimenten van maniakaal lachende, doorgeslagen wetenschappers bij het beluisteren van de bruisende en extravagante cocktail van industrial beats, chaotische pianoklanken, snuivende en grommende blackmetalvocalen (en met urgentie voorgedragen, Franstalig gefulmineer) en dreinende basaanslagen.

I Am The Dead is volgens een soortgelijk patroon opgebouwd. Ook dit nummer begint ingetogen, met logge gitaaraanslagen en veel nadruk op de veelzijdige zang van Déhà (die varieert van semi-clean gelamenteer tot machtige, langgerekte suicidal screams). En wederom volgt hier na een redelijk lange aanloop een heerlijke ontsporing in de vorm van ratelende industrialbeats, kolkende riffs en doorgeslagen pianoklanken, die gezamenlijk een weldadige cocktail van industriële blackmetalwaanzin opleveren.

Decadanse is vooral een aanrader voor de liefhebbers van Mysticum, Blacklodge en dergelijke groepen. De industriële beats zullen de liefhebbers van meer traditionele doom en black metal wellicht afschrikken. Hoewel het album zeker geen makkelijk te behappen schijfje is, is de achtbaanrit die Déhà ons hier voorschotelt bijzonder meeslepend. Knap hoe we weer een andere kant van deze creatieveling te horen krijgen! En voor wie er geen genoeg van kan krijgen: inmiddels is in de vorm van Averses alweer een nieuw album uit. Ik geef het voor nu maar even op om de output bij te benen, want met deze plaat ben ik zeker nog wel een tijd zoet.

Tracklist:
1. The Devil's Science
2. I Am The Dead

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 16 juni 2022

Zoeken
    6 november:
  • Adversor - This Mortal Coil
  • Afterlife - The Pain That Shapes Us
  • Architect Of Seth - Solitude Solaire
  • Besotten - Eye of the Monolithicrypt
  • Carnifex - More Than Misery
  • Coilguns - Everything We Love, We Destroy
  • Comeback Kid - Chosen Hell
  • Deathbarrel - Life Resignation Notice
  • Diggeth - Intrinity
  • Dikajee - The Frame
  • Distant - Into Despair
  • E-L-R - Atropa
  • Eternity's End - Titanblood
  • Extol - Aura Of Decay
  • Future Static - Ornaments & Memories
  • Hatebreed - Fatal Paradox
  • Hyperion - Elysia
  • Hypno5e - Trame Noire
  • Junkyard Drive - Squeeze
  • King Satan - Black Magick Abraxas
  • Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
  • Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
  • Lockslip - The Conversation
  • Mawiza - Iñ Mongeletew
  • Midnight - Satanic Attack Live!
  • Monastery - Revenge Is Mine
  • Night Gaunt - Rupture
  • Olympus - L'appel Du Vide
  • Outloved - IS THIS LETTING GO
  • Ováte - Rúin
  • Perpetua - Saviour to None
  • Prong - Prong
  • Saor - Caledonia
  • Shakhtyor - Simulacron
  • Shogun Mojo - Shogun Mojo
  • Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
  • Tangerine Stoned - Faded Dreams
  • The Jack Knives - Negative Spaces
  • thrown - UNWANTED
  • Trollfest - Trollywood
  • Trope - Dyad
  • Underdark - O Come Forth Annihilation
  • Waylander - Mac Tíre - Son of the Land
  • WINGLESS - Vision Beyond Form
  • 7 november:
  • Falsimonian - For Survival
  • 11 november:
  • Crescendium - DRAC
  • Elffor / Hyver / Erroiak - Roi des Forêts - Basoen Jauna
  • Forsaken Age - Blackened Steel
  • 12 november:
  • Baby On A Rampage - Forgive My Figure (EP)
  • 13 november:
  • Annicke Shireen - Delirium
  • Arkado - III
  • Artificial Brain - Antillia
  • Assumption - Paradox Of The Arrow
  • Carbellion - This Is Our Style
  • Cerebral Curse - Abominant Incarnations of Sepulchral Depths
  • Cervus - Axis
  • Citizend - DoomsVille
  • Cro-Mags - The Age of Quarrel: 40 Years of Quarrel
  • Crucivore - Desecration
  • Cutterred Flesh - The Shapes of Hidden Malice
  • Det Eviga Leendet - Vehemence
  • Dirty Tricks - Not Gonna Stop
  • Dreams Of Gray - In The Shadow Of The Storm
  • Empath - Empath
  • Fading Light - The Spell Of A New Dawn
  • Gomorra - Blood Of The Innocent
  • Graviton - Graviton
  • Häven - Where Angels Fear To Tread
  • Heavens Edge - Philadelphia
  • Illt - Humanity
  • Iron Savior - Deathbringer
  • Kalandra - The Other Side
  • Kingdom Of Giants - Usurper
  • Lamentari - Ante Auroram
  • Love Sex Machine - Thriving
  • Maledictus - Lazarvs
  • NervoChaos - Chaosmongers
  • Niva - Stratospheric
  • Obits - Cake Shop
  • Ósserp - Les Homilies Del Desengany (EP)
  • Parius - Alchestronomy
  • Revlin Project - Rising Hope
  • Sable Hills - Homura
  • Satanic Warmaster - Drachenkreuz
  • Serpent - The Pit and the Pendulum
  • SILVERTOMB - The Interpretation Of Nightmares
  • Sinister - Lucid Nightmares
  • Skyjoggers - Frag Nicht Nach Sonnenschein
  • Survivalist - Four Nails (EP)
  • Theodor Bastard - ▽
  • Utmarken - I gudarnas tjänst
  • Virologist - Subjugation of Anthropoid Forms
  • Walls Of Jericho - System Error: Humanity

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.