Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • The Midnight Ghost Train en Sons Of Node
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 69
  • Bif Naked - 54
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 68
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 74
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 47
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 38
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 53
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 42
  • Jeff Neal (Boston) - 56
  • Mark Weiss (fotograaf) - 66
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 44
  • Noddy Holder (Slade) - 79
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 62
  • Steve Walsh (Kansas) - 74
Review

Sanhedrin - Lights On
Jaar van release: 2022
Label: Metal Blade Records

 -

Het uit New York afkomstige Sanhedrin komt in 2019 prima voor de dag met de tweede langspeler The Poisoner. Het trio maakt aanstekelijke heavy metal dat deels teruggrijpt naar het verleden, maar ook modernere randjes heeft. Op de derde plaat Lights On is de voorliefde voor bands als Iron Maiden, Queensrÿche en Saxon nog niet verdwenen, maar probeert Sanhedrin meer en meer op eigen benen te staan.

Lights On gaat met Correction prima uit de startblokken. Dit uptempo nummer met typisch meezingrefrein en prima gitaarsolo zal de heavymetalliefhebbers vertrouwd in de oren klinken. Ook Change Takes Forever, Scythian Woman en de titeltrack tappen min of meer uit hetzelfde vaatje met kenmerkende heavymetaldrafjes, sterke refreinen en fraaie gitaarsolo’s. Een groot pluspunt is dat Sanhedrin hierin niet doorslaat in de retro-heavymetalsound. Onder andere de warmere, moderne productie voorkomt dat de songs geforceerd retro klinken.

In de midtempo-nummers Lost At Sea, Code Blue probeert Sanhedrin wat meer focus te leggen op de songwriting. Hoewel de songs een lekkere flow en uitstekende melodielijnen hebben, klinkt de band wat getemd en lijkt de kracht van dit trio toch meer bij de snellere composities te liggen. In Hero’s End ligt het tempo ook wat lager, maar blijkt het epische doom-jasje dat Sanhedrin hier aantrekt best goed te passen. Het album wordt afgesloten met Death Is A Door, dat ondanks het mooie in- en outro toch een beetje een dertien-in-een-dozijn-track is.

Lights On klinkt als een heavymetalplaat zoals deze in 2022 gemaakt zou moeten worden. Met één been in het verleden, en één been in het heden. Een perfect album is het niet geworden, maar het siert ze dat ze niet klinken als een tribute band, maar risico durven te nemen.

Tracklist:
1. Correction
2. Lights On
3. Lost At Sea
4. Change Takes Forever
5. Code Blue
6. Scythian Women
7. Hero's End
8. Death Is A Door

Score: 80 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 9 april 2022

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.