Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
    26 maart:
  • David Ellefson en Mago
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Björler (At The Gates) - 53
  • Courtney LaPlante (Spiritbox) - 37
  • Darby Slick (The Great Society) - 82
  • Eric Griffin (Wednesday 13) - 50
  • Grant "Thrax" Campbell (Aeturnus Dominion) - 53
  • Jaz Coleman (Killing Joke) - 66
  • Jonas Björler (At The Gates) - 53
  • Marc Duffau (Manigance) - 55
  • Mikael "Arc v 666" Arnkil (Impaled Nazarene) - 54
  • Oliver Wakeman (Yes) - 54
  • Paul Oliver (Oliver/Dawson Saxon) - 52
  • Stefanos Psillides (Winter's Verge) - 44
  • Tim Commerford (Rage Against The Machine) - 58
  • Travis Smith (illustrator) - 56

Vandaag overleden:
  • Bill Hicks (komiek) - 1994
Review

Blackwater Holylight - Blackwater Holylight
Jaar van release: 2018
Label: RidingEasy Records

Blackwater Holylight - Blackwater Holylight

Je debuutalbum meteen via een platenmaatschappij uitbrengen; het is niet elke band gegund. RidingEasy Records heeft blijkbaar voldoende vertrouwen in het kunnen van Blackwater Holylight en brengt dit jaar het eerste album uit. De groep resideert in Portland (Oregon) en bestaat louter uit vrouwelijke muzikanten. Blackwater Holylight is een dromerige plaat met songs waarin psychedelica, doom en indie samensmelten.

Blackwater Holylight verdient bonuspunten als het gaat om de sfeer die de band neerzet op het album. Het contrast tussen de zoete, onschuldig overkomende vrouwelijke vocalen en de dreigend klinkende instrumentatie is groot, maar is meteen ook de charme. Willow opent het album op een indrukwekkende manier. Het nummer zit goed in elkaar en heeft een mooie flow met lekkere tempowisselingen. De harmoniserende zang werkt goed samen met het galmende gitaarwerk. Met Wave Of Conscience laten de dames een meer rockende track horen, waarin het gitaargeluid erg doet denken aan dat op de oude Judas Priest-platen.

Dat de dames van Blackwater Holylight ook gecharmeerd zijn van de alternatieve rock uit de jaren tachtig en negentig laten ze horen in Babies, Sunrise en Carry Her. In deze nummers gaan de zoete vocalen gepaard met noisy gitaarspel. Het is hoorbaar dat The Breeders, Sonic Youth en The Pixies voor Blackwater Holylight geïnspireerd hebben.

Hoewel deze plaat van het begin tot het einde prettig luistervoer is, is er nog wel ruimte voor verbetering. Alle tracks zijn doordrenkt in psychedelica en ademen een boeiende sfeer. De songs mogen nog wel iets beter uitgewerkt worden. Paranoia en Slow Hole zijn goede voorbeelden van tracks met een boeiende sound en een duistere sfeer, maar die net iets missen op het gebied van songverloop en spanning. Desondanks is Blackwater Holylight een prima debuut. Vooral voor psychedelica-liefhebbers is dit zeker een must-listen.

Tracklist:
1. Willow
2. Wave of Conscience
3. Babies
4. Paranoia
5. Sunrise
6. Slow Hole
7. Carry Her
8. Jizz Witch

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 26 mei 2018

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.