Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bas Maas (Doro) - 49
  • Chris Goss (Masters Of Reality) - 68
  • Chris Tsangarides (producent)† - 70
  • Gilby Clarke (Guns N' Roses) - 64
  • Tarja Turunen (Nightwish) - 49
  • Tony Hajjar (At The Drive-In) - 52
  • Vibeke Stene (Tristania) - 48

Vandaag overleden:
  • Dennis "D-Roc" Miles (Body Count) - 2004
Review

Heavy Temple - Lupi Amoris
Jaar van release: 2021
Label: Magnetic Eye Records
Heavy Temple - Lupi Amoris
Occulte doom metal begon ooit als een nogal obscure niche binnen de metal, maar is inmiddels dankzij het succes van Roadburn en soortgelijke festivals uitgegroeid tot een dichtbevolkt genre. Daarbinnen is het voor jonge bands steeds lastiger geworden om zich te onderscheiden van de talloze soortgenoten. Het uit Philadelphia stammende trio Heavy Temple, luisterend naar de illustere namen Baron Lycan (drums), Lord Paisley (gitaar) en High Priestess NightHawk (basgitaar, zang) put qua tekstuele inhoud inspiratie uit de Dark Tower-boekenreeks van Stephen King. Daarmee is ook het enige onderscheidende kenmerk benoemd, want in muzikaal opzicht laat het debuutalbum Lupi Amoris niets horen wat we nog niet eerder in het genre zijn tegengekomen.

Is dat erg? Nou ja, dat hangt ervan af hoezeer de luisteraar waarde hecht aan originaliteit. De uitvoering van de heavy/doom metal met occulte en psychedelische ondertonen is namelijk op zichzelf genomen best verdienstelijk. In iets meer dan een half uur krijgt de luisteraar vijf sterk opgebouwde tracks voorgeschoteld, die weliswaar keurig binnen de genrelijntjes kleuren, maar desondanks laten horen dat deze band wel degelijk het een en ander in zijn mars heeft. Zo begint openingsnummer A Desert Through The Trees nog als vrij klassieke Black Sabbath- en Electric Wizard-verering, maar stuwen de fijne, groovende versnelling halverwege - en vooral de wilde, uitgesponnen soleersessie aan het einde – de track naar grotere hoogten.

Heavy Temple raakt op dit album regelmatig de juiste snaar als het aankomt op het creëren van een goede spanningsboog. Zo begint het sterke The Wolf met bluesy psychedelica en subtiele keyboardeffecten, om daarna te imponeren met een heerlijk logge, Sabbathiaanse riff die zich in al zijn schitterende stroperigheid de oorschelp inwurmt en daar zijn tentenkamp opslaat. Ook The Maiden komt traag op gang, maar ontpopt zich tot een noest, uitermate headbangwaardig nummer. In deze tracks slaagt het drietal erin een goede balans te vinden tussen dikke riffs en losjes zwevende psychedelica. Spijtig genoeg overtuigt het langste nummer – het tien minuten durende Isabella (With Unrelenting Fangs) minder. Hier verliest Heavy Temple zich enigszins in experimenteel gefröbel.

Met Lupi Amoris geeft Heavy Temple in ieder geval een aardig visitekaartje af. Het is niet voldoende om de band direct een grootse toekomst toe te dichten, maar er zit zeker potentieel in de combinatie van klassieke doomverering en uit de losse pols gespeelde, psychedelische uitstapjes. Wie groepen als Earthless, Ruby The Hatchet en Windhand tot zijn favorieten rekent, zal ook Lupi Amoris kunnen waarderen. Ik vermoed echter dat Heavy Temple nog hogere ogen gaat gooien als de band op een opvolger de remmen los durft te gooien.

Tracklist:
1. A Desert Through The Trees
2. The Wolf
3. The Maiden
4. Isabella (With Unrelenting Fangs)
5. Howling Of A Prothalamion

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 10 oktober 2021

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.