Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Tito (Mesmerize) - 54
  • Duke Erickson (Metal Church) - 62
  • Dusty Hill (ZZ Top)† - 77
  • Fernando Ponce de León (Mägo De Oz) - 61
  • Jonas Renkse (Katatonia) - 51
  • Ken Kelly (illustrator)† - 80
  • Larry Wallis (Motörhead)† - 77
  • Mike D'Antonio (Killswitch Engage) - 53
  • Pete Townshend (The Who) - 81
  • Phil Rudd (AC/DC) - 72
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll)† - 49
  • Thomas Christian Hansen (Gaia Epicus) - 52
Review

Carcass - Torn Arteries
Jaar van release: 2021
Label: Nuclear Blast Records
Carcass - Torn Arteries

Net als Iron Maiden zal Carcass nooit meer zo’n baanbrekende plaat maken als de Engelse formatie eind jaren tachtig en negentig deed. Surgical Steel (2013) is evenwel een prima comebackplaat en dat stemt toch hoopvol voor Torn Arteries, waarop oudgedienden Jeff Walker (bas zang) en Bill Steer (gitaar, zang) hulp krijgen van drummer Daniel Wielding.

De zevende full-length begint als een voortzetting van Surgical Steel met het titelnummer vol tempowisselingen en prima riffs. Die laatste constatering geldt ook voor Dance of IXTAB (Psychopomp & Circumstance March No.1 In B). Die track is veel trager en groovier, bevat een bluesy solo en zit ergens tussen Heartwork en Swansong in. Andere hoogtepunten zijn er met het snellere Under The Scalpel Blade, het aan Necrotism – Descanting The Insalubrious herinnerende Kelly’s Meet Emporium en het groovende en rockende, zelfs bijna swingende The Devil Rides Out.

Gitarist Bill Steer is in al die gevallen de smaakmaker. Tom Draper tourt wel, maar speelt op dit album niet mee. Veel van Steers spel klinkt vertrouwd, zowel de riffs als de harmonieuze leadpartijen. Zeker de eerste helft van de plaat. Toch is er wel vernieuwing. Luister maar eens naar In God We Trust (doom, rock, blues). Aan het einde van The Devil Rides Out is er avontuurlijk soleerwerk en aan het begin (progressief, akoestisch intro) van en halverwege Flesh Ripping Torment Limited frons je je wenkbrauwen vanwege de verrassend geslaagde noviteiten, zoals getokkel met daaroverheen een fraaie bluessolo. Die noviteit komt in In God We Trust, zelfs met handgeklap. Het slotstuk The Scythe’s Remorseless Swing begint overtuigend met atmosferisch gitaarwerk.

Niet alle tracks kunnen de aandacht over de hele lengte vasthouden. Steer blijkt de kar niet alleen te kunnen trekken. De ritmesectie en de zang staan veelal in dienst van zijn bijdragen. Eleanor Rigor Mortis, dat een paar thrashgedeelten bevat, maar verder in een langzaam tempo blijft hangen, bevat in het trage deel een solo die niet op zijn plaats is. Deze track bevat weliswaar een goede riff, maar trekt toch de energie uit de plaat. Het zojuist genoemde Flesh Ripping Torment Limited klokt maar liefst bijna tien minuten en dat is simpelweg te lang. Wake Up And Smell The Carcass/Caveat Emptor is veel compacter, maar bevat geen beklijvende riffs.

Ondanks de mindere momenten is Torn Arteries goed genoeg. De prima geproduceerde plaat blijft wat hangen in een laag tempo, maar bevat een aantal sterke tracks en verrassend geslaagde nieuwe elementen. Degene die naast Necrotism – Descanting The Insalubrious en Heartwork Surgical Steel regelmatig opzetten en niet vies zijn van Swansong en vernieuwende elementen kunnen hier wel mee uit de voeten. Niets baanbrekends, maar wel een voldoende voor deze veteranen.

Tracklist:
1. Torn Arteries
2. Dance of IXTAB (Psychopomp & Circumstance March No.1 In B)
3. Eleanor Rigor Mortis
4. Under The Scalpel Blade
5. The Devil Rides Out
6. Flesh Ripping Torment Limited
7. Kelly's Meat Emporium
8. In God We Trust
9. Wake Up And Smell The Carcass/Caveat Emptor
10. The Scythe’s Remorseless Swing

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 21 september 2021

Meer Carcass:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.