Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) - 59
  • Gert Rymen (Deadlock) - 45
  • Javier Garagarza (Elfonía) - 48
  • Jim Savvoulidis (Blade Of Spirit) - 47
  • Josh Gilbert (As I Lay Dying) - 39
  • Oliver Palotai (Kamelot) - 52
  • Paul Black (L.A. Guns) - 67
  • Roman Subbotin (De Profundis) - 38
  • Scott Gorham (Thin Lizzy) - 75
  • Tuomas Planman (Norther) - 46
Review

Alastor - Onwards And Downwards
Jaar van release: 2021
Label: RidingEasy Records
Alastor - Onwards And Downwards
Het Zweedse doomgezelschap Alastor maakt in 2018 indruk met het debuutalbum Slave To The Grave. De combinatie van knarsende doom en subtiele psychedelica werkt uitstekend, ook al is het lastig om in dit door Roadburn verzadigde genre nog enigszins origineel uit de hoek te komen. Het is niet voor niets dat het kwartet onderdak vindt bij het gespecialiseerde RidingEasy Records, een label dat normaliter bekend staat om de hoge kwaliteit van zijn output. De band heeft drie jaar gewerkt aan de opvolger Onwards And Downwards, die sinds eind mei in de schappen ligt.

En die opvolger mag er zijn. Wie de band al kent van de vorige langspeler, zal weten wat te verwachten. Ook Onwards And Downwards bevat knorrige, roestige doom, traag knarsend en schurend, als een oude diesel die op gang moet komen. De ijzersterke opener The Killer In My Skull is typerend. De track zit vol met stroperige, smerige riffs die zich direct in de hersenpan nestelen en die live voor een zee aan synchroon headbangende haarkluwen zullen zorgen. Dead Things In Jars en het titelnummer zijn van hetzelfde bedoezeld laken een pak. Ondanks de lengte van deze tracks – bijna tien minuten – vervelen ze geen seconde. Onder de traag stromende doomritmes strooien gitaristen Johan Björmander en Hampus Sandell namelijk met smeuïge melodielijnen, die het geheel een lichte southernrockvibe meegeven.

Wat Alastor een streepje voor geeft op de vele genregenoten, is de gave van de band om zijn logge, hypnotiserende oerritmes aan te vullen met sporadisch opduikende, psychedelische melodielijnen, die als extra aankleding over het noeste ploegwerk gedrapeerd worden. Soms maakt een op de achtergrond bibberend keyboardlijntje het geheel verder af. In de vele uitgesponnen, instrumentale gedeeltes worden logheid en souplesse op kunstige wijze verweven. Daarnaast blijkt Onwards And Downwards nog best divers. Zo is het korte, stuwende Death Cult een onbetwistbaar hoogtepunt. Het is een onweerstaanbare track, die is opgebouwd rondom een heerlijk groovend en beukend ritme. Een enkele keer komt Alastor ook juist heel subtiel uit de hoek. Pipsvängen – een krakend intermezzootje, dat louter uit akoestisch gitaarwerk bestaat – dient als aangenaam rustpunt.

Onwards And Downwards mag dan verschijnen in een nogal uitgemolken genre, de plaat behoort zeker in de kast te staan van de zichzelf respecterende liefhebbers van psychedelische doom. Wie groepen als Electric Wizard, Windhand en Salem’s Pot tot zijn favorieten rekent, kan niet om dit album heen. Bijzonder fijn schijfje!

Tracklist:
1. The Killer In My Skull
2. Dead Things In Jars
3. Death Cult
4. Nightmare Trip
5. Pipsvängen
6. Onwards And Downwards
7. Lost And Never Found

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 5 augustus 2021

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.