Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Thron - Pilgrim
Jaar van release: 2021
Label: Listenable Records
Thron - Pilgrim
Sommige bands vergen nogal wat inlevings- en uithoudingsvermogen van de luisteraar. Zo zijn we momenteel getuige van een ware hausse aan post-blackmetalbands die het creëren van intense, ondoordringbare en complexe geluidscollages tot kunstvorm hebben verheven. Imperial Triumphant, Krallice en ons ‘eigen’ Dodecahedron hebben dergelijke ingewikkeldheden met elkaar gemeen. De Duitse blackmetalband Thron doet daar echter niet aan mee. Sterker nog: Pilgrim is een album dat vanaf de allereerste track beklijft. De uitstekende combinatie van giftige, melodieuze riffs en de transparante, verbeten screams van SAMCA klinkt direct herkenbaar voor fans van het genre.

Hoe herkenbaar is dat precies? Welnu, wie zijn klassiekers kent, hoort op Pilgrim de ideale mengeling van Dissection, Necrophobic en Naglfar. De geanonimiseerde gitaristen PVIII en TVII strooien met ijskoude, zeer melodieuze riffs en epische leads. De geest van Jon Nödtveidt is nooit ver weg. Met name To Dusk had qua onderkoelde, zeer effectieve melodielijnen niet misstaan op Storm Of The Light's Bane. Het gitaarwerk herinnert echter op veel meer momenten aan het werk van deze Zweedse grootmeesters. De felle strot van SAMCA doet dan weer regelmatig denken aan die van Kristoffer Olivius (Naglfar), terwijl het vuige, thrashende The Valley Of The Blind een nadrukkelijk Watain-stempel draagt.

De negen composities op Pilgrim mogen dan nauwelijks origineel zijn, de uitvoering mag er wezen. Er staat geen zwakke broeder tussen en ondanks de gemiddelde lengte van ruim vijf minuten bevatten de nummers nauwelijks overbodige elementen. Zelfs het ruim acht minuten durende The Reverence, dat wat gelaagder en ritualistischer is dan de rest van de tracks, weet moeiteloos te boeien. Bovendien heeft het schijfje een werkelijk fantastische, old-school productie meegekregen: verraderlijk transparant en toegankelijk, maar daardoor des te effectiever in het creëren van een kille, onderkoelde sfeer.

Het behoeft geen verdere toelichting voor wie dit schijfje het meest geschikt is. Liefhebbers van vurig gebrachte black metal vol sinistere melodieën zullen immers smullen van het maal dat Thron opdient. Hoewel de Duitsers het niveau van de beste Dissection- en Necrophobic-albums niet helemaal weten te evenaren, komen ze verdomd dicht in de buurt. Hopelijk kunnen we de mannen snel live aan het werk zien. Tot dan zal Pilgrim ongetwijfeld nog heel wat rondjes gaan draaien.

Tracklist:
1. The Prophet
2. To Dusk
3. Nothingness
4. Hosanna In The Highest
5. Epitome
6. The Reverence
7. The Valley Of The Blind
8. Den Of Iniquity
9. Gaia
10. Into Disarray

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 10 juli 2021

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.