Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
  • Urne en Everything Decays
    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aylin Aslim (Letzte Instanz) - 50
  • Brian Slagel (producent) - 65
  • Jason Rainey (Sacred Reich)† - 59
  • John Alfredsson (Avatar) - 40
  • Liv Kristine Espenæs Krull (Leaves Eyes) - 50
  • Robert Kovacic (Belphegor) - 49
  • Scott Borland (Limp Bizkit) - 47
  • Vegard "Vyl" Larsen (Keep Of Kalessin) - 56

Vandaag overleden:
  • Mick Tucker (The Sweet) - 2002
  • Tim Aymar (Pharaoh) - 2023
Review

Hundred Headless Horsemen - Apokalepsia
Jaar van release: 2021
Label: Inverse Records

Hundred Headless Horsemen  - Apokalepsia

Het Finse kwartet dat bestaat uit mannen die vinden dat het bij Hundred Headless Horsemen om de muziek moet gaan en niet om de gezichten die schuilgaan onder de zwarte capes die het gezelschap live draagt, heeft de afgelopen jaren twee ep's uitgebracht. De heren omschrijven hun muziek als psychedelische death metal. Het dekt de lading van het debuutalbum Apokalepsia vrij aardig, ondanks dat Hundred Headless Horsemen uit diverse metalvaten tapt.

De groep opent ambitieus met The Road dat bijna twaalf minuten duurt. Langzaam bouwt het gezelschap op naar een explosie van geluid waarin de deathmetalinvloeden duidelijk weerklinken, maar voor het zover is, volgt een spannende, sfeervolle tocht vol duistere emoties. De instrumentatie is erg ritmisch en voelt daardoor zeer lichamelijk aan. Datzelfde geldt voor de rauwe zanglijnen, die soms niet meer zijn dan woorden die stuk voor stuk worden gegromd. Onderwijl zijn er interessante variaties in de drumpartijen, repetitieve gitaarloopjes en allerlei geluidseffecten die het psychedelische element uitdrukken. Het is een zeer meeslepende ervaring van gewaagde, extreme muziek, waarin het experiment niet wordt geschuwd.

De songs die volgen hebben elk een eigen karakter, hoewel het duidelijk is dat de zes tracks een geheel vormen. Tijdens No Longer Human en Breath Of Death klinkt Hundred Headless Horsemen af en toe als het deathmetalkleinkind van The Residents, met heerlijk schurende, wringende melodielijnen in het gitaarwerk en onheilspellende zangpartijen. Dit is vooral van toepassing op Breath Of Death, dat een absoluut hoogtepunt vormt op deze sterke debuutplaat. Minder spannend, maar nog altijd interessant, is het sfeervolle Echoes, dat een stuk spiritueler aandoet dan de voorgaande songs en daarnaast de meer rechttoerechtaan deathmetaltrack Spleen inluidt. De heren sluiten af met de intense, psychedelische nachtmerrie Cataclysm, waarin met name de cleane zang opvalt.

Hundred Headless Horsemen maakt indruk met deze debuutplaat die liefhebbers van experimentele en gedurfde extreme muziek zal aanspreken. Apokalepsia komt het best tot zijn recht wanneer het in zijn geheel wordt beluisterd. De heren etaleren een fijn oor voor songopbouw en spanningsbogen.

Tracklist:
1. The Road
2. No Longer Human
3. Breath Of Death
4. Echoes
5. Spleen
6. Cataclysm

Score: 83 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 15 juni 2021

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.