Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Pitfest
  • Valient Thorr
  • 12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 57
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 58
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 67
  • John Douglas (Anathema) - 53
  • Larry Barragán (Helstar) - 61
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 66

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Red Fang - Arrows
Jaar van release: 2021
Label: Relapse Records

Red Fang - Arrows

Het is een tijdje geleden dat we ons voor het laatst konden verblijden met een nieuw Red Fang-album. Only Ghosts dateert namelijk uit 2016. De stoner/sludgegroep uit Portland heeft veel van die tijd besteed aan touren, maar in 2019 was het songmateriaal van de nu verschenen vijfde plaat Arrows al af.

Arrows lijkt een reactie op zijn voorvanger, want waar Only Ghosts een te veilige plaat is, klinkt Arrows avontuurlijk en onvoorspelbaar. De mannen hebben hun oude producer Chris Funk weer gebruikt en dat zorgt voor veel experimenteerdrift. Zo is de productie opmerkelijk rauw. Het geheel klinkt erg gecomprimeerd in de oren en de dynamiek is ver te zoeken. Een dergelijke productie past wel bij de vibe die je krijgt bij het songmateriaal, maar ondanks dat is het zeker even wennen.

Gelukkig maken de songs veel goed. Hierbij zijn de vertrouwde ingrediënten zoals het fuzzy gitaarspel, het ronkende baswerk, de indrukwekkende drums en de pakkende hooks en melodieën weer van de partij. In Unreal Estate, Two High, Anodyne en Days Collide klinkt de band zwaarmoedig en rauwer dan ooit en kantelt de sound meer naar sludge in de lijn van Melvins.

Ook in andere tracks waagt Red Fang zich aan nieuwe dingen. Zo zijn de drums in het titelnummer ingespeeld en opgenomen terwijl John Shermans drumstel in een metersdiep leeg zwembad stond. En in Fonzi Scheme maakt de band in de laatste passages gebruik van strijkinstrumenten (bespeeld door Kyleen King van Portland Cello Project).

Arrows is een prima plaat die fans zeker niet hoeven te laten liggen. Red Fangs experimenteerdrift is een teken dat de band zeker is over wat deze wel en niet kan. Hierbij verandert niet alles in goud. Deze plaat zowel voltreffers als enkele missers. Daar is echter niets mis mee. Liever een Red Fang dat risico neemt en af en toe op zijn smoel gaat dan een Red Fang dat op veilig speelt.

Tracklist:
1.Take It Back
2. Unreal Estate
3. Arrows
4. My Disaster
5. Two High
6. Anodyne
7. Interop-Mode
8. Fonzi Scheme
9. Days Collide
10. Rabbits In Hives
11. Why
12. Dr Owl
13. Funeral Coach

Score: 77 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 4 juni 2021

Meer Red Fang:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.