Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Elyose - Persona
Jaar van release: 2021
Label: Eigen Beheer
Elyose - Persona
Achter iedere band die uiteenvalt, zit een verhaal. Bij de ene zijn het politieke ideologieën (Iced Earth) die ten grondslag liggen aan het besluit om niet verder te gaan met elkaar en bij de andere is het de hoeveelheid liveshows (Delain). Bij Elyose is het volgens zangeres Justine Daaé verschil in ambitie. De Française miste de drive bij de drie heren met wie ze samenwerkte en ging daarom alleen verder. Ze vond na een poosje zoeken in Maxx Maryan (Helalyn Flowers), Anthony Chognard (ex-Smash Hit Combo, The Black Russian's) en Jean-Baptiste Thomas-Sertillanges (Klub Stalingrad) nieuwe muzikale partners. Samen schreven ze een zestal tracks, die op de ep Persona zijn beland.

De Franse muzikanten maken een mix van elektronica, nu metal, gothic en industrial. Dat klinkt als een heel eigenzinnige combinatie en dat is het ook. Op de voorgaande releases noemt men het electro metal en dat dekt de lading aardig. Met name het album Ipso Facto (2015) bevat een aantal memorabele tracks (De Guerre Lasse, Rédemption en Plus Qu’Humain). Dat komt vooral door de toegankelijke benadering met pop-elementen en refreinen die snel blijven hangen.

In vergelijking met het eerdere songmateriaal valt op dat het recente werk steviger is en een muur van geluid voortbrengt. De riffs zijn veel bruter en zwaarder. Opener Metropolis laat daar al iets van horen, maar sluit vooral goed aan op de vorige albums. Fit In is veel gefrustreerder, ramt er flink op los en bevat industrial-invloeden. Vreemd genoeg zijn er ook rustige en melodieuze passages. Die passen overigens goed in het geheel. Ook de single Mille Silences is een geslaagde combi van uiteenlopende elementen. Enerzijds zijn er de groovy nu-metalriff en extreme vocalen van Julien "Nutz" Deyres (Gorod), anderzijds oriëntaalse, cleane zanglijnen.

Er zijn ook momenten waarop de verschillende elementen juist wat minder goed samenvallen. In het atmosferische Hurt People bijvoorbeeld, dat melancholisch en melodieus van aard is en meer in de buurt van de openingstrack komt. De track bevat wat te ruig gitaarwerk ten opzichte van het melodieuze toetsenspel.

Hurt People stelt bovendien een ander verbeterpunt aan de kaak: de mix. Er is behoorlijk wat gesleuteld aan de opnamen om een goed werkende samenkomst van bijdragen te bieden. De drumpartijen klinken wat kunstmatig terwijl het gitaarspel en de zang juist de smaakmakers zijn.

Persona is mede daardoor wel even wennen. De sterke ideeën hadden nog wat beter uitgelicht mogen worden. De release scoort ontegenzeggelijk op originaliteit. Er staan zelfs nog een rauwe industrial-electroversie van Fit In en een akoestische uitvoering van Milles Silences op het schijfje. Het toont aan dat Justine Daaé zich thuis voelt bij een eigenzinnige mix van metal en elektronische muziek en vooral haar eigen weg volgt. Een moedige beslissing die haar geen groot podium zal opleveren, maar een niche tot gevolg heeft met toegewijde fans.

Tracklist:
1. Metropolis
2. Fit In
3. Mille Silences
4. Hurt People
5. Fit In (Helalyn Flowers Remix)
6. Mille Silences (Acoustic Version)

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 maart 2021

Meer Elyose:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.