Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 oktober:
  • Tarja Turunen
  • 14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
Geen concerten bekend voor 12-11-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleister Crowley (auteur)† - 151
  • Alejandro González (Transmetal) - 58
  • Annik Honoré (Les Disques Du Crépuscule)† - 69
  • Bryn Merrick (The Damned)† - 68
  • CJ Sinclair (Diocletian) - 44
  • Daniël Marcinkowski (Natan) - 44
  • Danny "Tyrantor" Lawson (Usurper) - 55
  • Dave Vanian (The Damned) - 70
  • Elliot Desgagnés (Beneath The Massacre) - 42
  • Gonzo Sandoval (Armored Saint) - 63
  • Jeff Keith (Tesla) - 68
  • Joe Payne (Divine Heresy)† - 42
  • Jordan Pundik (New Found Glory) - 47
  • Joseph Kahn (regisseur) - 54
  • Mads Eriksen (Sharks And Whales) - 64
  • Michael Roe (The 77s) - 72
  • Pat DiNizio (The Smithereens)† - 71
  • Patrick Rondat (Elegy) - 66
  • Rick Parfitt (Status Quo)† - 78
  • Ronnie Nyman (Nightrage) - 54
  • Thimios Krikos (Innerwish) - 54

Vandaag overleden:
  • Dickie Peterson (Blue Cheer) - 2009
  • Gene Vincent - 1971
  • John Waterhouse (Demon) - 2025
  • Nancy Spungen (moordslachtoffer) - 1978
  • Ricky Wilson (The B-52’s) - 1985
Review

Memories Of Old - The Zeramin Game
Jaar van release: 2020
Label: Limb Music

Memories Of Old - The Zeramin Game

Ik ben dol op debuutalbums van beginnende bands. Niet iedereen van de vijfkoppige formatie Memories Of Old staat echter aan het begin van zijn carrière. De zang wordt immers waargenomen door Sabatons gitarist Tommy Johansson. De overige bandleden hebben minder werk achter hun naam staan, maar zijn ook geen vreemden in de wereld van de epische, symfonische power metal. Groots en meeslepend zijn enkele labels die zonder moeite op het debuutalbum The Zeramin Game geplakt kunnen worden. Het conceptalbum met een speelduur van bijna zeventig minuten is ambitieus en een welkome aanvulling in de metalniche van bijvoorbeeld Rhapsody en Twilight Force.

The Zeramin Game opent uiteraard met een introductie vol epische voiceovers, waarna enkele van de thema's worden geïntroduceerd tijdens Overture. Het gitaarwerk is speels en staat in dienst van de songs. Ruimte voor virtuositeit is er zeker, maar het instrumentale spektakel zit hem vooral in het veelkleurige keyboardspel. Toetsenist Anthony Thompson laat zijn geliefde instrument klinken als een springerig, speels blaas- en strijkersensemble. Het kost weinig moeite om de riedels van Memories Of Old te behappen en te onthouden, ondanks dat enkele songs aan de lange kant zijn.

Echt ingewikkeld wordt het nergens. Hier en daar benadert de muziek die van een traditionele, gedragen powermetalmars (Some Day Soon) of een heerlijk volkse ballad (Destiny). De details in de instrumentatie, de pakkende melodieën en de diverse zanglijnen houden het hier interessant, ondanks dat het bekend in de oren klinkt. Het frisse karakter en de aansprekende muziek zijn een gouden combinatie. De verhalen die Johansson (soms met een dik Zweeds accent) vol overgave brengt, zijn zeer beeldend. Hier en daar is de tekstuele rijm wat flauw, maar dat stoort dankzij de heerlijke melodieën amper. In een enkel nummer overheerst er een zeevaardersthema (Across The Seas), maar dat is stukken minder dan dat het bij de landgenoten van Grimgotts (waar gitarist en componist Billy Jeffs ooit deel van uitmaakte) het geval is.

Het debuutalbum is niet zonder fouten. Zo duren enkele van de tracks iets langer dan goed voor ze is, is er soms te veel herhaling en komen er wel erg veel muzikale ideeën voorbij. Wellicht dat dit album met wat meer focus nog sterker zou zijn. Tegelijkertijd is het deze stortvloed van ongeremde energie, bravoure en ideeën waar Memories Of Old mee imponeert. Het epische Fowlen's Revenge is daar een prima voorbeeld van. De song heeft de opbouw van een musicalfinale, referenties aan onder meer Queen, ietwat lijzige koorelementen en keyboardpartijen en een zanger die zich soms lijkt te overschreeuwen, maar tezamen werkt het wonderwel. Dan moet de pompeuze finale en titelsong van bijna een kwartier nog komen. In minder kundige handen zou het een stortvloed aan kitsch zijn. Memories Of Old verandert het echter in goud.

The Zeramin Game is dan ook een aanrader voor iedereen die warmloopt voor degelijke symfonische power metal, waarin fantasie, magie en heroïsche vertellingen de dienst uitmaken.

Tracklist:
1. In Exordium
2. Overture
3. The Land Of Xia
4. Zera's Shadow
5. Some Day Soon
6. Destiny
7. Across The Seas
8. Arrival
9. A Hooded Traveller
10. Fowlen's Revenge
11. The Zeramin Game
12. Finale

Score: 84 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 2 maart 2021

Zoeken
    9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.