Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
    17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (Infected) - 39
  • Andreas "Vintersorg" Hedlund (Borknagar) - 52
  • Lindsay Messaoudi (Elvaron) - 40
  • Mark McGee (Vicious Rumors) - 60
  • Martin Barre (Jethro Tull) - 79
  • Paul Allender (Cradle Of Filth) - 55
  • Peter Meynckens (Axamenta) - 47
  • Randy Black (Annihilator) - 52

Vandaag overleden:
  • David Van Landing (Michael Schenker Group) - 2015
  • John Glascock (Jethro Tull) - 1979
  • Jonas Christiansen (Slavia) - 2011
Review

Moonspell - Hermitage
Jaar van release: 2021
Label: Napalm Records

Moonspell - Hermitage

De heren van Moonspell laten de laatste jaren interessante dingen horen. De Portugezen verrassen iedere keer weer. Extinct (2015) is bijvoorbeeld een heel toegankelijke plaat met catchy nummers en de geslaagde inzet van een Turks orkest. 1755 is juist complex en moeilijker te bevatten (mede door de Portugese teksten), bombastisch en progressief. Waarmee komen de Zuid-Europeanen dit keer op de proppen?

Wederom een verrassend album. De progressieve benadering van de voorganger is gebleven, maar kent een heel andere invulling. De nieuwe songs zijn veel ingetogener en atmosferischer. Pink Floyd (het prachtige All Or Nothing) lijkt dit keer de grootste inspiratiebron, maar er is meer. Prachtig hoe in Common Prayers verschillende stijlen samenkomen (synthpop uit de jaren tachtig, progrock en Muse-achtige riffs) en hoe openingstrack The Greater Good is opgebouwd van melodieus naar extreem.

Oud en nieuw komen samen op dit album. Zo doet het toetsenspel in het titelnummer oude tijden herleven, maar hoor je ook progrock-achtige orgelpartijen die je nog niet eerder hebt gehoord bij de Portugezen. Buitengewoon interessant. En hoewel je vooral de herkenbare vocalen van Fernando Ribeiro hoort terugkomen, beperkt hij zich niet tot zijn extreme en reguliere, melodieuze zang. Hij varieert ook geslaagd met een intieme voordracht, zoals blijkt uit het titelnummer.

De kraakheldere mix doet recht aan de bijdragen van alle muzikanten. Zo komen in Entitlement niet alleen het experimentele toetsenspel en de details in het drumwerk van aanwinst Hugo Ribeiro goed naar voren, maar ook de achtergrondvocalen en het atmosferische gitaarspel, dat prima samengaat met het ambient synthesizerspel. Juist daardoor heeft deze track zo veel sfeer. En dat geldt voor meer composities. Luister bijvoorbeeld eens naar de ingetogen gitaarleads in het instrumentale Solitarian of de verschillende bijdragen van toetsenist.

Het is knap hoe Moonspell er keer op keer in slaagt om zichzelf opnieuw uit te vinden. Hermitage is een zeer sfeervol en indrukwekkend album. Hoewel Ribeiro zijn extreme vocalen in meerdere tracks inzet, is het songmateriaal toch vooral ingetogen en anders dan anders. Geen muur van geluid of veel bombast, maar fragiel en zeer muzikaal. Liefhebbers van Fields Of The Nephilim, Tiamat en het helaas opgeheven Anathema kunnen hier wel wat mee. Beslist een aanrader.

Tracklist:
1. The Greater Good
2. Common Prayers
3. All Or Nothing
4. Hermitage
5. Entitlement
6. Solitarian
7. The Hermit Saints
8. Apophthegmata
9. Without Rule
10. City Quitter (Outro)
11. Darkness In Paradise (Candlemass-cover)*
12. The Great Leap Forward*

* = bonustracks

Score: 86 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 26 februari 2021

Meer Moonspell:

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.