Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

Rave The Reqviem - Stigmata Itch
Jaar van release: 2020
Label: M-Theory Audio

Rave The Reqviem - Stigmata Itch

“If David could beat Goliath, then you can beat your inner demons.” Het is moeilijk om in deze tijden de moed erin te houden, maar Rave The Reqviem laat met deze quote merken dat er nog altijd ruim voldoende perspectief is. De energieke eurodancemetal van het collectief werkt opbeurend, brengt licht in de duisternis en ligt in één keer lekker in het gehoor.

Het productieve gezelschap past in het rijtje dat onder meer bestaat uit Beast In Black, And Then She Came, Amaranthe en Metalite. Een dansbare elektrobeat, staccato powerakkoorden, vrolijke keyboardmelodieën en poppy refreinen vormen de hoofdmoot. Wel is er variatie in stijl. Zo is Holy Homicide dankzij een koor bombastisch, Riptide gaat meer richting industrial en Colossvs kan zo de Top 40 in. Oh, The Joy!, waarmee het album verrassend opent, is een akoestisch liedje met opbeurende, harmonieuze zang.

Kenmerkend is de wisseling van vocalen tussen The Sister Svperior (Jennie Nord) en The Prophet (Filip Lönnqvist). De zuster heeft een prettige, melodieuze popstem en is daarmee een prima opvolger van The Seraph (Jenny Fagerstrandh), die het ook al uitstekend deed. De profeet heeft drie troeven: zijn gewone zangstem, extreme vocalen en een van effecten voorziene stem, die soms aan die van René Dif van Aqua, bekend van Barbie Girl, doet denken. Dat laatste is een heel bepalende factor of je wat kunt met Rave The Reqviem of niet. De degelijke extreme vocalen, zoals die in Phantom Pain, nodigen veel minder uit tot discussie.

Deze vierde full-length is de meest toegankelijke in de discografie van de Zweedse groep. Dat blijkt naast Colussvs uit onder meer She Will Weep. De industrial en donkere elementen van voorheen hebben veelal plaatsgemaakt voor lichtere elektronica. Het is vooral zoetsappig.

Hoewel er variatie in stijl is, lijken de songstructuren veel op elkaar. Het is een formule die de eerste helft goed standhoudt dankzij memorabele ideeën, maar later op de tracklist wat tegen zich gaat werken. Het is de tweede helft wat minder bijzonder en iets voorspelbaarder (By The Horn Of Joshva, She Will Weep en Aerial). Er zijn wel degelijk goede ideeën in die fase, maar ze worden niet optimaal benut. Alpha Vs. Omega bevat een koorpartij die wat te zacht in de mix staat, waardoor de track niet tot epische hoogten stijgt. In Majordomo versterken de elementen elkaar juist wel. Met name dankzij de zeer geslaagde ritmiek en de afwijkende vibe trekt deze track de gemiddelde score weer omhoog. Ook het orkestrale, filmische slotstuk is geslaagd.

Behoefte aan een opbeurende release met een hoog pop- en elektronica-gehalte die makkelijk in het gehoor ligt? Zin om in de huiskamer te dansen en te headbangen? Dan is Stigmata Itch een zeer aardige optie. Een sportschool heb je niet meer nodig. Met I Bring The Light en de beste visitekaartjes Holy Homicide en Riptide is een conditioneel uitdagende workout gegarandeerd.

Tracklist:
1. Oh, The Joy!
2. I Bring The Light
3. Holy Homicide
4. Riptide
5. Colossvs
6. Phantom Pain
7. Alpha Vs. Omega
8. By The Horn Of Joshva
9. She Will Weep
10. Aerial
11. Majordomo
12. He Cometh Forth Like A Flower

Score: 77 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 januari 2021

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.