Alcatraz
Enquête

Hoeveel concerten in het Rotterdamse stadion De Kuip heb jij bijgewoond?

meer dan tien
negen of tien
zeven of acht
vijf of zes
vier
drie
twee
één
nul

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juli:
  • Halestorm
  • 4 juli:
  • Hemelbestormer
  • 5 juli:
  • Hellmond Open Air
  • Anger Machine, None Shall Fall, Man as Plague en Disquiet
  • Destruction, Horizon Ignited, Lies, Vengeance, Jitizer, She's got Balls, Zubzero, Drovich
  • Overkill en Vicious Rumors
  • Therapy?
  • 6 juli:
  • DragonForce
  • Pirate Metal Party
Kalender
Vandaag jarig:
  • Buddy Lackey (Psychotic Waltz) - 59
  • Ralf Gyllenhammar (Mustasch) - 59
  • Roddy Bottum (Faith No More) - 62
  • Rolf "Rock 'N' Rolf" Kasparek (Running Wild) - 64
  • Stephen Stickler (fotograaf)† - 60
  • Vito Bratta (White Lion) - 64
  • Willie Dixon† - 110

Vandaag overleden:
  • Cub Koda (Brownsville Station) - 2000
Review

Thundermother - Heat Wave
Jaar van release: 2020
Label: AFM Records

Thundermother - Heat Wave

Heat Wave is de vierde plaat van de Zweedse rock-'n-rollformatie Thundermother. De groep rond gitarist Filippa Nässil werd voorzien van een flinke dosis nieuwe energie toen zij de complete band verving in 2017. Dat is te horen op het aardige Thundermother (2018), waarop de aanstekelijke, stevige gitaarrock je om de oren vliegt. Op die plaat is echter ook het een en ander aan te merken op het gebied van verstaanbaarheid van de teksten van zangeres Guernica Mancini en op de songwriting. Een album lang interesseren lukte de groep destijds nog niet.

Dat commentaar heeft de vierkoppige meidengroep ter harte genomen, want Heat Wave is een flinke stap vooruit. Zo zijn de teksten van Mancini een stuk beter te verstaan. De stevige AC/DC-achtige rock-'n-roll in een modern jasje à la Airbourne en Danko Jones wint daardoor aan kracht. Zeker wanneer de teksten een belangrijkere rol spelen (Bad Habbits, Mexico, Sleep). Af en toe wil een woord nog weleens verloren gaan in een klankexplosie of wilde uithaal, maar dat is een stuk minder het geval dan voorheen.

Ook wat betreft songwriting is er vooruitgang geboekt. Bovendien slaat de band een iets andere richting in dan de rechttoe-rechtaan rockers waar de eerste drie platen op leunen. Dit keer is de gehele groep betrokken geweest bij het schrijfproces. Het levert naast de traditionele, enthousiaste rockers een divers geluid op dat bol staat van de bluesinvloeden (Mexico). Daarnaast zijn er ook wat meer popinvloeden, vooral tijdens de geslaagde powerballad Purple Sky en de stamper Bad Habbits, die voorzien is van heerlijke basloopjes en de meest intense gitaarsolo van het album.

Die wisseling van muzikale focus heeft echter ook een keerzijde, want de ballad Sleep voelt misplaatst. De song zou niet hebben misstaan op een album van een of andere countryzangeres, maar valt bij Thundermother buiten de boot. Het is een bescheiden misstap op dit Heat Wave, dat anderszins een band laat horen die flinke stappen in de juiste richting heeft gemaakt.

Tracklist:
1. Loud And Alive
2. Dog From Hell
3. Back In '76
4. Into The Mud
5. Heat Wave
6. Sleep
7. Driving In Style
8. Free Ourselves
9. Mexico
10. Purple Sky
11. Ghosts
12. Somebody Love Me
13. Bad Habbits

Score: 80 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 24 juli 2020

Meer Thundermother:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.