Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Wolf Jaw - The Heart Won't Listen
Jaar van release: 2019
Label: Listenable Records

Wolf Jaw - The Heart Won't Listen

Het Britse powertrio Wolf Jaw ging enkele jaren geleden nog door het leven als The Badflowers. Deze naamswijziging gaat hand in hand met een bescheiden verschil in muzikaal timbre. Wolf Jaw klinkt vooral donkerder, bozer en is ongeremder in de jam-achtige uitbarstingen waarmee de groep zijn liederen doorspekt. In de basis zoekt Wolf Jaw het qua invloeden bij de grote rockacts van de jaren zeventig. De band past dan ook in het straatje van hedendaagse artiesten als Greta Van Fleet, Wayward Sons en Inglorious, die nog altijd geen genoeg kunnen krijgen van deze periode in de muziekgeschiedenis.

Verwacht dan ook geen muziek die het rockfirmament op zijn grondvesten doet schudden qua originaliteit. Lekker is het doorgaans wel en dat geldt grotendeels ook voor de songs op The Heart Won't Listen. De Britten schitteren vooral tijdens de opgewekte of gevoelige nummers. De mellow track Aint Ready bijvoorbeeld, dat met een ontspannen baspartij een flinke jamsessie inluidt vol explosief gitaarwerk en veel fuzz. Of Ticking Time Bomb dat min of meer dezelfde opbouw kent als de zojuist genoemde track.

De grootse geluidsmuren na een bescheiden opening zijn net als de krachtige zanglijnen van gitarist/zanger Tom Leighton dan ook een constante factor. Leighton komt er veelal met gestrekt been in, maar toont ook zijn gevoeligere kant wanneer de muziek daarom vraagt. Tijdens het newwave-achtige Piece Of Me bijvoorbeeld of gedurende de hoogtepunten Choke en Open Your Eyes

Toch overtuigt The Heart Won't Listen niet over de gehele linie. Zoals gezegd kennen veel songs eenzelfde soort opbouw en gaan ze al snel op elkaar lijken. Daarnaast gebeurt er vrij weinig tijdens de wat donkerdere nummers, wat leidt tot ietwat flauwe, eendimensionale songs (bijvoorbeeld The Fighter en Beast). Desalniettemin levert Wolf Jaw een vermakelijk tweede album onder deze naam af. De rauwe, intense energie van de jamexplosies komt wellicht live beter tot zijn recht dan op plaat.

Tracklist:
1. Hear Me
2. Ain't Ready
3. Ticking Time Bomb
4. The Fighter
5. Piece Of Me
6. Open Your Eyes
7. Choke
8. I Lose My Mind
9. Shoulda, Woulda, Coulda
10. Beast
11. Living The Dream (cd-bonustrack)

Score: 74 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 11 juli 2020

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.