Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dixie" Dave Collins (Weedeater) - 54
  • Alan Averill "Nemtheanga" (Primordial) - 51
  • Fernando Ribeiro (Moonspell) - 52
  • Julio Cortázar (auteur)† - 112
  • Mark Craney (Jethro Tull)† - 74
  • Samuli "Skrymer" Ponsimaa (Finntroll) - 49
  • Shirley Manson (Garbage) - 60

Vandaag overleden:
  • Allen Woody (The Allman Brothers Band) - 2000
  • Denis "Piggy" D'Amour (Voivod) - 2005
  • Robert Lelièvre (Pan) - 1973
Review

Officium Triste - Reason
Jaar van release: 2004
Label: Displeased Records
Officium Triste - Reason
Het verschijnen van een nieuwe plaat van Officium Triste, bij elke doomliefhebber natuurlijk bekend als Neerlands trots op het gebied van zwaar en traag, kan op een flinke dosis aandacht meer rekenen dan de gemiddelde release van eigen bodem. Al een aantal jaren staat de naam Officium Triste namelijk gelijk aan hoge kwaliteit, een reputatie waar het in 2001 verschenen 'come-back album' "The Pathway" geen kleine bijdrage aan geleverd heeft.

"Reason" ligt min of meer in het verlengde van z'n uitstekende voorganger. Er is niet bijzonder veel veranderd aan de sound van Officium Triste gedurende de afgelopen jaren, maar dat is eigenlijk maar goed ook. Weinig bands weten melodische doom metal zo meeslepend te maken als de heren van Officium Triste. Tijdens de eerste paar luisterbeurten stond ik echter vrij neutraal tegenover het nieuwe materiaal, wat tot enige teleurstelling leidde. Maar toen ik er even goed voor ging zitten en de ellendige composities zich wat lieten bezinken, viel het kwartje eindelijk en openbaarde "Reason" zich als het beste album dat de Rotterdammers geskulpteerd hebben.

Alles klopt gewoon aan deze plaat. Vijf lange nummers die zeer memorabele riffs kennen en na een paar luisterbeurten een feest van herkenning bieden. Over de gehele linie is het nieuwe materiaal wat meer slepend en is de sfeer extra beklemmend ten opzichte van Officium's eerdere misdaden tegen de mensheid. Vanuit het perspectief van de doomliefhebber kan dat natuurlijk alleen maar een positieve ontwikkeling zijn.

Waar "Reason" ook van "The Pathway" verschilt is op het gebied van productie. De nieuwe plaat klinkt op alle fronten beter en met name dit aspect wijst de luisteraar erop dat er een aantal jaren voorbij zijn gegaan sinds de vorige plaat het licht zag en dat de band bij het maken van "Reason" optimaal gebruik heeft gemaakt van de verzamelde zelfkennis.

Nu kan ik nog wel meters tekst aan onpersoonlijke beschrijvingen van de nummers die dit uitstekende album sieren uit m'n hoed toveren, maar het komt er gewoon op neer dat Officium Triste met deze plaat voorlopig z'n hoogtepunt bereikt heeft. Doom plaat kopen deze maand? Kies voor "Reason". De titel zegt het allemaal.

Tracklist:

1. In Pouring Rain
2. The Silent Witness
3. This Inner Twist
4. The Sun Doesn't Shine Anymore
5. A Flower in Decay

Score: 88 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 20 mei 2004

Meer Officium Triste:

Officium Triste - Reason
Reactie van FuckFace op 29-05-2004 om 20:34u

Toppie pim!

Officium Triste - Reason
Reactie van deschel666 op 08-11-2007 om 23:41u
Score: 90 / 100

zo en nu weet ik het zeker.
ik heb een aantal maanden de albums:
The Pathway / Reason / Giving Yourself Away
rond laten gaan op de welbekende cd speler/pc/mp3 speler.
en ik heb ze gelukkig nog even live aan het werk gezien en ik ben er uit.
Reason is de beste plaat die ze gemaakt hebben en daar wil ik de andere 2-platen echt niets mee tekort doen want die klinken ook goed.
maar Reason raakt me veel meer
en het nummer:The Sun Doesn't Shine Anymore is echt het
mooiste nummer van officium triste.
lekker traag en droevig en meeslepend dit nummer,kippenvel gewoon.

mvrg deschel666

Zoeken
    24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.