Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (VI) (Dark Embrace) - 48
  • Ali Khalil (Slumpark Correctional) - 45
  • Arnold Looga (Celestial Crown) - 52
  • Balázs Tóth (Casketgarden) - 48
  • Chris Broderick (Megadeth) - 56
  • Daniele "Ironman Tunno" Ferru (Holy Martyr) - 48
  • David Gilmour (Pink Floyd) - 80
  • Joey DeMaio (Manowar) - 72
  • Johan Blomqvist (Backyard Babies) - 53
  • Michael Romeo (Symphony X) - 58
  • Miika Tenkula (Sentenced)† - 52
  • Peter Lindgren (Opeth) - 53
  • Red Simpson† - 92
  • Rob Reiner (regisseur)† - 79
  • Walter Giardino (Rata Blanca) - 66
  • Yves Blaschette (Le Grand Guignol) - 46
Review

Serenity - The Last Knight
Jaar van release: 2020
Label: Napalm Records

Serenity - The Last Knight

Vorig jaar werd in Oostenrijk het overlijden van Maximiliaan I herdacht. Het was precies vijfhonderd jaar geleden dat de keizer van het Heilige Roomse Rijk overleed. Hij was onder meer machthebber over de Nederlanden en wordt in Tirol als held beschouwd. Uit laatstgenoemde regio komt ook Serenity en het is daarom geen toeval dat Maximiliaan I centraal staat in de teksten op de zevende full-length van de powermetalformatie.

Het thema mag dan origineel zijn, de muziek op The Last Knight is dat niet. Je weet wat je van de zingende geschiedenisdocent Georg Neuhauser en consorten mag verwachten: symfonische power metal die keurig binnen de lijntjes blijft. Enthousiast gebracht, tot in de details verzorgd geproduceerd (dit keer door Sascha Paeth) en hier en daar een verrassend element, zoals de extreme vocalen van gitarist Chris Hermsdörfer in My Kingdom Comes.

Neuhauser en Hermdörfer zijn niet de enige twee die zingen. In Set The World On Fire (een mix van Bon Jovi en Eye Of The Tiger) zingt Herbie Langhans mee. De Avantasia-zanger zingt ook nog in het achtergrondkoor dat veelvuldig te horen is. Naast Neuhauser en Langhans zijn daarin ook Marco Pastorino (Temperance) en Oliver Hartmann (Echoes, Hartmann, Avantasia) te horen. De bijdragen zijn prima gemixt, zoals uit Souls And Sins en Call To Arms blijkt.

Verder is het nogal formulair. Voor de een is dat geen struikelblok, een ander had graag wat meer vernieuwing gehoord, zoals Down To Hell toont met zijn effecten op zang en op de gitaarpartijen. Het memorabele Invictus en het deels Kamelot-achtige en krachtige My Kingdom Comes bieden iets extra’s in de vorm van riffs en zang die net wat inventiever zijn dan elders. De powerballad Queen Of Avalon is weliswaar cinematisch dankzij de orkestraties en bevat de mooiste gitaarsolo van de plaat, maar de akkoordenprogressie en de zanglijnen ontstijgen de middelmaat helaas niet.

Hoewel er veel aandacht is besteed aan de afwerking en er een prettige flow is, speelt The Last Knight té veel op safe. Hierdoor luistert de collectie songs wel lekker weg, maar zit je vrijwel nooit op het puntje van je stoel. Slecht is het dus niet, maar het is vooral voorspelbaar en onopvallend wat Serenity laat horen. De groep positief ingestelde muzikanten heeft in het verleden beslist meer indruk gemaakt.

Tracklist:
1. The Last Knight
2. Invictus
3. Set The World On Fire
4. Keeper Of The Knights
5. Souls And Sins
6. My Kingdom Comes
7. Queen Of Avalon
8. My Farewell
9. Down To Hell
10. Wings Of Pride
11. Call To Arms
12. Souls And Sins (Acoustic)

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 29 januari 2020

Meer Serenity:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.