Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
    14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alice (Ecthalion) - 45
  • Brent Smedley (Iced Earth) - 55
  • Dave Grohl (Foo Fighters) - 57
  • Geoff Tate (Queensrÿche) - 67
  • Jo Lang (Coronatus) - 46
  • John Ricci (Exciter) - 70
  • Marco Hietala (Nightwish) - 60
  • Mike Tramp (White Lion) - 65
  • Mishima Yukio (auteur)† - 101
  • Nicolas Colnot (Elvaron) - 49
  • Peter Collins (producent)† - 75
  • Sterling Winfield (producent) - 56
  • Talena Atfield (Kittie) - 43
  • Ville Vänni (Insomnium) - 47
  • Zakk Wylde (Black Label Society) - 59

Vandaag overleden:
  • Robbie France (Skunk Anansie) - 2012
  • Teddy Osei (Osibisa) - 2025
  • Terje "Valfar" Bakken (Windir) - 2004
Review

Denner's Inferno - In Amber
Jaar van release: 2019
Label: Mighty Music/Target Group

Denner's Inferno - In Amber

Liefhebbers van classic rock zitten gebakken met In Amber van Michael Denner en zijn Denner's Inferno (voorheen Denner's Trickbag). De gitarist maakte in de jaren tachtig naam met Mercyful Fate en King Diamond, maar legt zich met dit project toe op muziek in het straatje van de jaren zeventig met hier een daar een occulte vibe. De gitarist wil zich met zijn Inferno toeleggen op originele nummers, want het debuut van Trickbag was een coverplaat.

Die gedachte wringt met de openingstrack Matriarch, want dit is een cover van Montrose uit 1975. De song die aan Deep Purple doet denken, ademt echter wel de beoogde seventiessfeer en past wat dat betreft dus prima bij de muziek die Denner maken wil. Het warme stemgeluid van de Amerikaanse zanger Chandler Mogel zorgt samen met de opzwepende gitaarriffs voor een bijzonder aanstekelijk geheel. Michael Denner bespeelt zijn gitaar vakkundig. Hier en daar is er een pakkende riedel of een virtuoze uithaal, maar nergens wordt het origineel uit het oog verloren. Het smaakt naar meer, maar de nummers die volgen, verbleken soms bij deze cover.

Fountain Of Grace, Up And On en Pearls On A string klinken ondanks kundig musiceren met een onheilspellend tintje veelal gekunsteld, gezocht en opgerekt. Er is een teveel aan herhaling van thema's die maar moeilijk willen pakken. Het maakt dat de songs met een speelduur van om en nabij de vier à vijf minuten met regelmaat veel langer lijken te duren. Zeker wanneer er af en toe een wringende overgang is tussen couplet, instrumentaal tussenstuk en refrein. Dat de groep best met die elementen weet te spelen, toont Run For Cover, waarin een langdurige instrumentale en vocale opbouw leidt tot diverse interessante solo's en zanglijnen.

Zo zijn er meer interessante songs te vinden tussen de negen die het album telt. De afsluitende instrumentale anderhalve minuut van Casttrum Doloris niet meegerekend. Zo is er het donkere Sometimes dat voorzien is van een schitterend geanimeerde videoclip. De oersaaie Cheap Trick-cover Taxman (Mr. Thief) met een populistische brompottentekst die volgt, moet de luisteraar maar voor lief nemen. De groep maakt dat goed met Loser, dat weer iets heeft van het elan van de openingstrack. Al met al valt er genoeg te ontdekken op In Amber voor liefhebbers van meer traditionele (hard)rockvormen, maar een instant klassieker is het album, de enthousiaste opening en het kundige spel ten spijt, zeker niet.

Tracklist:
1. Matriarch (Montrose-cover)
2. Fountain Of Grace
3. Up And On
4. Sometimes
5. Taxman (Mr. Thief) (Cheap Trick-cover)
6. Veins Of The Night
7. Run For Cover
8. Pearls On A String
9. Loser
10. Casttrum Doloris

Score: 70 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 16 december 2019

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.