Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexey "Glen" Valentinov (Nevid) - 49
  • Chris Jericho (Fozzy) - 55
  • Jacob Hansen (Pyramaze) - 55
  • Joe Fata (Pegazus) - 58

Vandaag overleden:
  • Andy White (The Beatles) - 2015
  • Anne Bredon - 2019
  • Chuck Mosley (Faith No More) - 2017
  • Jonathan Athon (Black Tusk) - 2014
Review

Mortado - Rupert The King
Jaar van release: 2019
Label: Blasphemous Records

Mortado - Rupert The King

De Italiaanse band Mortado ontstond toen drummer Manuel Togni (onder meer Aleph, Spellblast) contact opnam met zanger GL Perotti. Laatstgenoemde zat zonder band nadat hij er na dertig jaar de brui aan had gegeven bij de thrashformatie Extrema. Het oorspronkelijke idee was om pakkende, toegankelijke en commercieel aantrekkelijke rock en metal te maken. Wanneer je echter al je hele leven aan het thrashen bent, kruipt het bloed waar het niet gaan kan. Het nieuwgevormde Mortado zoekt het met Rupert The King dan ook in die hoek en de songs zijn daarnaast doorspekt met een flinke groove.

Dat laatste aspect is vooral te horen in de lekkere baspartijen, de spaarzame breaks en tijdens de instrumentale gedeelten. Ergens heeft het wel wat weg van het oude Sepultura, maar kan het die groep qua songwriting niet bijbenen. De nummers onderscheiden zich daarvoor te weinig van andere bands die het in deze metalhoek zoeken. Daarnaast voelen de tracks met een duur van zo'n vier à vijf minuten wel erg lang aan. Vooral door de vele herhalingen en het gebrek aan verrassing.

Toch is Rupert The King geen onaangename luisterervaring. Het album hakt er van begin af aan stevig in en kent met de titelsong en de Extrema-cover Double Face twee bescheiden hoogtepunten. Het album wordt in tweeën gedeeld door het licht psychelische The Great Spirit, dat zich onderscheidt door het rustige, repetitieve karakter en de tribale invloeden.

Het venijn van deze plaat zit hem in de staart met het stevige Venom, The Secret Society en de Blind Illusion-cover Blood Shower, hoewel Mortado tijdens The Secret Society wederom worstelt met het nummer voor de volledige duur interessant te houden. De stevige gitaarsolo’s en spetterende instrumentale partijen maken echter veel goed. Het viertal weet hoe het moet spelen, maar laat het qua songwriting hangen. Mortado weet zich dan ook amper te onderscheiden van soortgelijke bands in het genre.

Tracklist:
1. Rupert The King
2. In The Middle Of The Night
3. Babylon's Flag
4. No Escape
5. Double Face (Extrema-cover)
6. Dangerous Deal
7. The Great Spirit
8. Venom
9. The Art Of Soul
10. Secret Society
11. Blood Shower (Blind Illusion-cover)

Score: 70 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 5 november 2019

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.