Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Nebula - Holy Shit
Jaar van release: 2019
Label: Heavy Psych Sounds

Nebula - Holy Shit

Nebula behoort tot de eerste generatie van stonerbands die in de jaren negentig furore maakt. Met To The Center en Charged zet de groep zichzelf op de kaart met ruige stonersongs waarin veel psychedelische elementen verwerkt zijn. Na het album Apollo (2006) blijft het lang stil rondom de band. Inmiddels is Nebula weer springlevend. De Californiërs touren volop en de oude platen zijn recent opnieuw uitgebracht door het label Heavy Psych Sounds. En nog beter: na dertien jaar is er eindelijk weer nieuw songmateriaal.

De titel van de nieuwe plaat is veelzeggend, want Holy Shit is een verbazingwekkend sterke release. Nebula wordt in 1997 opgericht door drie ex-Fu Manchu-leden. Inmiddels is Eddie Glass de enige die van die line-up is overgebleven. De ervaren Glass geeft met zijn nieuwe songs de huidige stonerrockbands het nakijken. Zijn gitaarwerk klinkt erg geïnspireerd. Het is genieten geblazen van zijn fuzzy riffs en mooie solo’s.

Holy Shit is een plaat die nergens verveelt. De tracks bevinden zich op het randje van stoner en heavy psych, maar kennen veel variatie. Tomorrow Never Knows en The Cry Of A Tortured World zijn prachtige voorbeelden van songs waarin er veel geschakeld wordt. Gruizige gitaarriffs worden opgevolgd door rustigere, psychedelische passages en aangevuld door getokkel op Spaanse, akoestische gitaren. Net als op de vorige platen is het Detroit-rockgeluid aanwezig. Albumopener Man’s Best Friend en Let’s Got Lost zijn heerlijke, vies klinkende rocknummers waarin je invloeden van MC5 en The Stooges hoort. Ook noemenswaardig is Fistful Of Pills. Dit nummer klinkt als een eigen interpretatie van een spaghetti western-compositie van Ennio Morricone. Het is een korte track die wat afwijkt van de rest van de songs, maar desondanks goed past bij het geluid van Nebula.

Of Holy Shit te zien is als comebackplaat weet ik niet. Maar als dat zo is, past deze wel in het rijtje van beste comebackplaten. Nebula klinkt gedreven en geïnspireerd. De zang van Eddie Glass kan voor sommigen een struikelblok zijn, maar deze past perfect bij de ongepolijste en uit de bocht vliegende songs van de band. Nebula is terug en geeft met Holy Shit een lesje in hoe je een goede stoner/heavypsychplaat moet maken.

Tracklist:
1. Man's Best Friend
2. Messiah
3. It's All Over
4. Witching Hour
5. Fistful Of Pills
6. Tomorrow Never Comes
7. Gates Of Eden
8. Let's Get Lost
9. The Cry Of A Tortured World

Score: 90 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 7 juni 2019

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.